Halkbank Konut Kredisinde Faiz İndirimi 2018

Uzun zamandır bir puanın üzerinde seyreden konut kredi faiz oranları ziraat bankasının öncülüğünde düştü, Halkbank tarafından da konut kredisi faizlerinde indirim yapıldı ve bir puanın altına çekildi. Bireysel kredi kullanırken tutar az olduğu için tüketiciler genelde faiz oranında ziyade eline geçen para bakarlar.

Ancak ev alırken kullanılan kredi meblağı ve vadesi çok olmasından dolayı faiz oranındaki en ufak artış ciddi yükler getirmektedir. Banka tarafından sağlanan bu indirim yeni ev almak isteyen tüketiciler için oldukça uygun olacaktır. Özetle psikolojik sınır olan kredi faizleri yüzde birin altına düşmesi ile birlikte ilkbaharda ev sahibi olmay isteyenler için fırsat doğmuş oldu.

Bununla birlikte aynı oranları Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ta aynı oranla konut kredisinde alabilirsiniz. Size hangi banka uygun ise şubeye giderek başvurunuzu yapmanız mümkündür. peşinden özel bankalarda benzer indirimler yapacaktır.

Halkbank konut kredisi oranlarını indirdi 10/05/2018 tarihinde yapılan açıklamaya göre 10 yıl vade ve 500 Bin  (500.000) TL ye kadar kullanılacak krediler için aylık faiz oranı 0.98 olarak belirlendi. Kredi için banka şubelerini ziyaret ederek kredi tekliflerini alabilirsiniz.

Kredinin özellikleri;

  • 120 aya kadar vade ile satın alacağınız konutun eksper​tiz değerinin en fazla %80’i kadar kredi alabilirsiniz.
  • Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Gerekli görülmesi halinde ek teminat veya kefil talebinde bulunabilir bu durum sizin finansal durumunuz ile alakalı olacaktır yani kredi notu belirleyici olacaktır.
  • Kredi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır bu poliçeler zorunludur.
  • Sabit faizli Konut Kredisi  ile kredi vadeniz süresince taksitleriniz sabit kalır ve faiz artışlarından etkilenmezsiniz.

Konut Kredisi Taşıma İçin Geçerli midir?

Hayır bu kredi faiz oranı sadece konut alımları için geçerli olacaktır konut kredisini yenileme yada başka bankada bulunan kredinin yapılandırılma durumu olmayacaktır isteyen tüketicilere banka bu faiz oranından kredi vermeyecektir. Ancak bankanın mevcut taşıma-yapılandırma faiz oranı olan 1,18 den yapılacaktır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.