Ziraat Bankası Konut Kredi Faizlerini Düşürdü 2018

Faizlerin yükselmesi ile birlikte doğal olarak kredi faizleri de yükselmektedir. Bireysel kredi kullanırken tutar az olduğu için tüketiciler genelde faiz oranında ziyade eline geçen para bakarlar. Ancak ev alırken kullanılan kredi meblağı ve vadesi çok olmasından dolayı faiz oranındaki en ufak artış ciddi yükler getirmektedir. Banka tarafından sağlanan bu indirim yeni ev almak isteyen tüketiciler için oldukça uygun olacaktır. Özetle psikolojik sınır olan kredi faizleri yüzde birin altına düştü.

Bununla birlikte kamu bankaları olan Halkbank ve Vakıfbank’ta benzer bir oranla konut kredisinde faiz indirimini açıklayacaktır ardında özel bankalarda konut kredisinde faiz oranlarında düzeltmelere gidecektir.

Ziraat Bankası konut kredisi oranlarını indirdi 10/05/2018 tarihinde yapılan açıklamaya göre 10 yıl vade ve 500 Bin  (500.000) TL ye kadar kullanılacak krediler için aylık faiz oranı 0.98 olarak belirlendi. Yine 50 bin TL ye kadar olan konut kredilerinde ise faiz oranı 0.92 olarak belirlenmiştir.

Kredinin özelliklerine gelirsek,

  • 120 aya kadar vade ile satın alacağınız konutun eksper​tiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
  • Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Gerekli görülmesi halinde ek teminat talep edilebilir kefil talebinde bulunabilir bu durum sizin finansal durumunuz ile alakalı olacaktır yani kredi notu etki edecektir.
  • Kredi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır bu poliçeler zorunludur.
  • Sabit faizli Konut Kredisi  ile kredi vadeniz süresince taksitleriniz sabit kalır ve faiz artışlarından etkilenmezsiniz.

Konut Kredisi Taşıma İçin Geçerli midir?

Hayır bu kredi faiz oranı sadece konut alımları için geçerli olacaktır konut kredisini yenileme yada başka bankada bulunan kredinin yapılandırılma durumu olmayacaktır isteyen tüketicilere banka bu faiz oranından kredi vermeyecektir. Ancak bankanın mevcut taşıma-yapılandırma faiz oranı olan 1,18 den yapılacaktır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.