İNG Bank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

ING Bank müşterileri, paralarını farklı bir hesaba transfer etmek için havale ve EFT işlemlerini yoğun olarak kullanmaktadır. Söz konusu işlemlerin yapılabildiği saat aralıkları vardır ve bu saatlerin haricinde para transfer etmek söz konusu dahi değildir. Aynı zamanda havale ve EFT yaparken, işlem yapılan yere ve işlem miktarına göre farklı miktarlardaki ücretlerin de ödenmesi gerekir. Bu yazımızda ING Bank EFT / havale ücretleri ve saatleri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

ING Bank Havale / EFT Saatleri

Ülkemizde faaliyet gösteren çok sayıda banka vardır ve insanlar bunlardan istedikleri ile çalışırlar. Bundan dolayı para transferleri bazen aynı banka içinde olurken, bazen de bankalar arasında yapılmak durumundadır. ING Bank müşterileri, yine bu banka içerisindeki farklı bir hesaba para transferi yaptıklarında, bu işleme havale denilir. Eğer para transferi yapılan hesap farklı bir bankadaysa, yani işlem bankalar arasında gerçekleşiyorsa bu defa da EFT adı verilir. Bundan dolayı hesapların bulunduğu bankaya göre para transferinin ismi değişmektedir.

Havalenin bankanın kendi içinde olması, herhangi bir zaman sınırının olmamasına neden olur. Bundan dolayı havale, 7/24 yapılabilir. Buna hafta sonları da dahildir. Banka şubelerinden sadece mesai saatleri içinde yapılsa da bunun haricinde olan ATM’lerden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan ve çağrı merkezinden istenilen zamanda yapılabilir.

EFT ise bankalar arasındadır. Bundan dolayı ING Bank müşterileri, sadece mesai saatleri içerisinde EFT yapabilir. Mesai saatleri 09:00 ile 17:00 saatleri arasındadır. Bankanın bu saatleri değiştirmesi durumunda, EFT saatleri de değişebilir. Fakat genel olarak kabul edilen mesai saatleri içinde farklı bir bankadaki hesaba para transferi yapılabilir. Bu işlem de havalede olduğu gibi farklı kanallar üzerinden gerçekleştirilebilir.

ING Bank Havale / EFT Ücretleri

ING Bank müşterileri, havale ve EFT için farklı miktarda rakamlar öderler. Bu rakamlar, işlemin yapıldığı yere ve bazen de gönderilen para miktarına göre değişkenlik gösterebilir. Bundan dolayı aşağıdaki rakamları bu şekilde incelemek gerekir.

ING Bank Havale Ücretleri

ING Bank havale ücretleri şu şekildedir:

 • ATM’den havale: 8 TL
 • Mobil bankacılıktan havale: 3 TL
 • İnternet bankacılığından havale: 3 TL
 • Telefon bankacılığından havale: 60 TL ile 65 TL arası (Gönderilen paranın %0,4’ü)
 • Şubeden havale: Gönderilen tutarın %0,5’i + 25 TL (Asgari 60 TL, Azami 375 TL)

ING Bank EFT Ücretleri

ING Bank EFT ücretleri şu şekildedir:

 • ATM’den EFT: 12 TL
 • ATM’den Geç EFT: 15 TL
 • Şube üzerinden kasadan EFT: 70 TL ile 450 TL arası (Gönderilen tutarın 0,5’i)
 • Şube üzerinden hesaptan EFT: 70 TL ile 450 TL arası (Gönderilen tutarın 0,5’i)
 • Şube üzerinden hesaptan geç EFT: 80 TL ile 460 TL arası (Gönderilen tutarın 0,5’i)
 • İnternet bankacılığından EFT: 6,75 TL
 • Mobil bankacılıktan EFT: 6,75 TL
 • Telefon bankacılığından EFT: 70 TL ile 110 TL arası (Gönderilen tutarın 0,4’ü)

Yukarıda yer alan rakamlar, ING Bank tarafından belirlenmiş olup, yine banka tarafından istenilen zamanda değiştirilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.