iPhone 7’de DFU Mod Nasıl Açılır?

iPhone 7’de DFU mod’a giriş önceki modellere göre değişti. DFU mod’un açılımı ( Device Firmware Upgrade )’dir. DFU mod iPhone telefonlarımızı restore veya yazılım güncelleştirme moduna sokan bir komut istemidir. Kapalı olan telefonunuzu açtığınız zaman eğer apple logosu ekrana geliyor ve bir süre bekleyip telefonunuz tekrar kapanıyor olabilir, hatta telefonunuz bu şekilde birkaç kez açılıp kapanabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda anlamanız gereken iPhone telefonunuzun sistemi çökmüş ve telefonunuza tekrardan güncel sürümü veya eski bir sürümü yüklemeniz gerekecektir. Aksi takdirde iPhone telefonunuzu asla açamazsınız.

Telefonunuza sistem güncellemesi veya yenilemesi yapmak için anlattığımız DFU mod devreye girmektedir. DFU mod’u kullanmadan maalesef iPhone cihazlarınıza herhangi bir sistem yenilemesi yapamazsınız. Ve ya iPhone cihazınızın yazılımından dolayı bir sıkıntısı var, aynı şekilde yine DFU mod’u kullanmanız gerekecek. DFU mod iPhone cihazların kalbi diyebiliriz.( Kendi kendini yenileyebiliyor )

iPhone 7 ve 7 Plus’ta DFU Mod’a Nasıl Geçiş Yapılır?

DFU mod’a giriş yapıp, telefonumuzu restore edeceksek yanımızda bir adet orijinal bilgisayar bağlantı kablosu ve iTunes yüklü bilgisayar gerekmektedir. DFU mod’u uygulamak için iPhone telefonunuzu kapatın. Bu sırada bilgisayarınızda iTunes programının açık olup olmadığını kontrol edin. Telefonunuzu kapattıktan sonra bilgisayar bağlantı kablosu yardımı ile iPhone telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Sonrasında telefonunuzun sağ tarafında bulunan “ Güç “ tuşuna 3 saniye basılı tutun. Ardından güç tuşuna basılı tutarken telefonunuzun sol tarafında bulunan “ ses kısma “ tuşuna 10 saniye basılı tutun. Bu işlemleri uyguladıktan sonra telefonumuzun ekranına iTunes logosu ve şarj aleti resmi gelecektir. Bunu gördükten sonra DFU mod’a giriş yapmışsınız demektir. iTunes logosunu göremiyorsanız yaptığınız işlemlerde yanlışlık ya da eksik bir şey yapıyorsunuzdur.

iPhone 7 ve 7 Plus’ta DFU Mod’dan Nasıl Çıkılır?

DFU mod kullanarak telefonunuzu güncellediniz ve işleminiz bitti artık DFU mod’dan çıkmak istiyorsunuz. Yapmanız gereken telefonunuz ile bilgisayar arasında bağlı bulunan kabloyu çıkarın. Ardından “ Güç “ tuşuna ve “ Ses Kısma “ tuşuna aynı anda 10 saniye basılı tutun. Ekrana Apple logosu geldiğinde telefonunuz DFU mod’dan çıkmış olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell