İş Bankası MaxiPuan Kullanılan İnternet Siteleri

Ülkemizin en büyük bankalarından birisi olarak kabul edilen İş Bankası’nın bir ürünü olan Maximum, kullanıcılarına farklı avantajlar sağlar. Bu avantajlardan birisi de hiç şüphesiz Maxipuan olup, müşterilerin alışveriş yaptıkça kazanmasını sağlayan bir uygulamadır. Türkiye çapında yaklaşık 250 bin üye işyerinden yapılan alışverişlerde puan kazanılır ve daha sonra bu puanlar biriktirilerek alışverişlerin tamamının ya da bir bölümünün ödenmesinde kullanılabilir. Market, mağaza ve akaryakıt istasyonlarında kullanılabilen bu puanlar, aynı zamanda alışveriş sitelerinde de kullanılabilir. Bu yazımızda İş Bankası MaxiPuan kullanılan internet siteleri hakkında bilgi vereceğiz.

İş Bankası Maxipuan Nasıl Kullanılır?

Maximum kredi kartını kullanan insanlar, üye işyerlerinden yaptıkları her 100 TL’lik alışveriş için 1 kuruş kazanırlar. Bu rakam son derece düşük gelebilir, fakat müşteriler için tek kazanç şansı bu değildir. Yapılan kampanyaları takip eden müşteriler, her alışverişlerinde %1 ya da daha fazla oranda puan kazanabilmektedir. Hatta farklı şirketlerle yapılan anlaşmalara bağlı olarak bu miktar daha da yükselebilmektedir.

Kredi kartında biriken puanların değeri TL’ye eşittir. Yani 1 Maxipuan = 1 TL denilebilir. Söz konusu puanların genellikle 1 yıl içinde kullanılması gerekir. Fakat kampanyalara bağlı olarak bu süre 2 hafta ya da daha da kısa olabilir. Bundan dolayı kampanyalardaki bilgilerin dikkate alınması yararlı olacaktır.

Kazanılan Maxipuanlar sadece üye işyerlerinde ya da anlaşmalı internet sitelerinde kullanılabilir. Bunların haricinde bir yerde kullanılması söz konusu dahi değildir. Üye işyerlerinde puan kullanmak için bu durumu, kasadaki personele iletmek yeterlidir. POS cihazı üzerindeki menüleri kullanarak, ödemeyi puanlardan tahsil edebilir. Üye işyerlerinden ödemenin bir bölümünü ya da tamamını puanla yapmak mümkündür. İnternet üzerinden puanla alışveriş yapmak içinse yine menülerin kullanılması gerekir. Anlaşmalı alışveriş sitelerinden ödemenin tamamı için puan kullanılabilir. Anlaşmaya bağlı olarak ödemenin bir bölümünün de puanlar üzerinden yapılması mümkündür.

İş Bankası MaxiPuan Kullanılan İnternet Siteleri Hangileridir?

İş Bankası, ülkemizin en köklü ve en çok tercih edilen bankalarından birisi olmasına rağmen, anlaşmalı internet sitesi sayısının sınırlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Söz konusu siteler şu şekildedir:

  • koctas.com.tr

Bu yazı kaleme alınırken bunun haricinde anlaşmalı bir alışveriş sitesi yoktu. Fakat bankanın izleyeceği politikaya bağlı olarak bu listeye yeni sitelerin eklenmesi söz konusu olabilir. Her ne kadar anlaşmalı site sayısı az olsa da üye işyerinin çok fazla olduğu ve buraların tamamında puan kullanılabildiği unutulmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.