Nasıl Yapılır?

Mobil Ödeme Bozdurma Nakit Para Nasıl Alınır?

Gelişen teknoloji ile insanların kullandıkları ödeme yöntemlerinde ciddi değişimler meydana gelmiştir. Geçmişte sadece nakit olarak ödeme yapılabilirken, günümüzde ise durum tamamen değişmiş olup, başta kredi ve banka kartları olmak üzere farklı seçenekler hayatımıza girmiştir. Bu seçeneklere son dönemlerde mobil ödemeler de girmiş durumdadır. Alışveriş yaparken kullanılan bu ödemeler, istenilmesi halinde nakit paraya dahi çevrilebilir. Bu yazımızda mobil ödeme bozdurma nakit para nasıl alınır sorusuna cevap vereceğiz.

Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Mobil ödeme, cep telefonu faturası üzerinden yapılan ödemeye verilen isimdir. Daha farklı bir ifade ile anlatmak gerekirse, cep telefonu hattınızı bir banka kartı veya kredi kartı olarak düşünebilirsiniz. Hattınız üzerinden yapılan ödeme, sonraki faturanıza yansımakta ve faturayı öderken, daha önce yapmış olduğunuz mobil ödemeyi de ödüyorsunuz.

Mobil ödeme için öncelikle karşı tarafa ödemenin bu şekilde yapılacağı bildirilir. Daha sonra ise karşı taraftan, yani ödemeyi tahsil edecek olan taraftan bir SMS gelir ve bu SMS’in belli bir şekilde cevaplanması istenir. Cevaplar genellikle EVET, KABUL EDİYORUM şeklinde olur. Bunun sonucunda ise ödeme işlemi tamamlanmış olur.

Mobil Ödeme Bozdurma Nasıl Yapılır?

Mobil ödeme yönteminin yaygınlaşmasından sonra bu işlemin nakde çevrilmesinin de önü açılmıştır. Bunun için hizmet veren internet siteleri vardır. Bu sitelere mobil ödeme yapılır ve söz konusu siteler de belirli bir oranda komisyon aldıktan sonra geriye kalan tutarı, istediğiniz banka hesabına gönderir. Böylece mobil ödeme bozdurulmuş ve nakde dönüştürülmüş olur.

Bu işlemi yaparken tercih edilecek sitenin dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir. Çünkü her sitenin güvenilir olduğunu söylemek çok zordur. Ayrıca sitelerin aldıkları komisyon oranlarına da bakılmalıdır. Güvenilir ve düşük komisyonlu olanların tercih edilmesi, maddi olarak avantaj sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu