TEB ATM’den Kartsız Para Çekme / Yatırma

Türkiye Ekonomi Bankası ya da kısa adıyla TEB, müşterilerinin ATM’ler üzerinden kartsız olarak bir takım işlemleri yapabilmesine imkan vermektedir. Söz konusu işlemler arasında para çekme ve yatırma da vardır. Bu yazımızda TEB ATM’den kartsız para çekme / yatırma işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

TEB ATM’den Kartsız Para Çekme

TEB, dijital bankacılığı ilk olarak uygulayan kurumlardan birisidir. QR kodu ile para çekme işlemini ilk olarak 2012 yılında müşterilerinin kullanımına sunmuştur. O tarihlerde sadece IOS için geçerli olan bu seçenek, günümüzde ise Android cihazları da kapsamaktadır. QR kodu ile kartsız olarak para çekmek mümkündür, fakat bu işlemi sadece banka müşterileri yapabilir. TEB müşterisi olmayanların bahse konu işlemi yapabilmesi söz konusu dahi değildir. TEB ATM’den kartsız para çekme için izlenmesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • TEB mobil uygulamasına giriş yapın.
  • Mobil uygulama içerisinde para çekme bölümüne gelin ve çekeceğiniz hesabı ve söz konusu hesaptan ne kadar para çekeceğinizi ilgili ekrana yazın.
  • Bu aşamalardan sonra ise ATM’deki QR kodunu telefonunuza okutun.

Böylece işlem tamamlanmış olacak ve paranızı kart kullanmadan çekeceksiniz.

TEB ATM’den Kartsız Para Yatırma

TEB ATM’den kartsız para yatırma işlemi de genel olarak yukarıdaki gibidir. Fakat QR kodu haricinde klasik yöntemle de para yatırmak mümkündür. Bunun için ATM’nin kartsız işlemler bölümüne giriş yapmanız yeterli olacaktır. Buradaki ilgili menüleri izlemek suretiyle işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası para çekme limitleri ise para yatırma için 20.000 TL’dir. Söz konusu limit para çekme içinse 1.500 TL’dir. Kartsız işlem yaparken, buradaki rakamları dikkate almanız, herhangi bir sürprizle karşılaşmamanızı sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell