Ramazan Bayramında Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?

Bilindiği üzere 4 Haziran Salı günü ramazan bayramının birinci günüdür, ramazan bayramında resmi tatil üç buçuk gün olup, 3 haziran 2019 pazartesi öğleden sonra başlar 4-5 ve 6 haziran günleri tatildir. Bankalar ile birlikte resmi kurumlar ve diğer kurumlar açık mı işlem durumu hakkında kısaca bilgi verelim.

Ramazan Bayramı Resmi Tatil günleri:

03 Haziran Pazartesi yarım gün

04 Haziran Salı tam gün

05 Haziran Çarşamba tam gün

06 Haziran Perşembe tam gün

07 Haziran Cuma günü ise İdari Tatil olarak belirlenmiştir.

Arefe Günü Bankalar ve Resmi Kurumlar Kapalı mı?

Bilindiği üzere Dini bayramlar ve Cumhuriyet bayramı tatillerinde bayram arifeleri de yarım gün tatil olmaktadır. Bu yıl Ramazan bayramı arifesi de çalışma gününe denk geldiği düşünüldüğünde  03 Haziran Pazartesi günü saat 12.00 itibarı ile tüm bankalar resmi kurumlar ve diğer tüm özerk-özel kurumlar da tatile girmekte ve kapalı olmaktadır.

Yine Muhtemelen idari izin çıkacak olup neredeyse tüm kamu kurumları asgari personel düzeyine ineceğinden resmi kurumların tam gün tatil olacağını düşünebiliriz.

07 Haziran İdari Tatilde Bankalar Kapalı mı?

Hayır bankalar açık olacaktır ve banka şubelerinde tüm işlemlerinizi yapma olanağınız bulunmaktadır. Bununla Birlikte Resmi Kamu Kurumları da açık olacak ancak asgari düzeyde hizmet olacaktır.

07 Haziran 2019 Okullar Tatil mi?

Evet okullar tatil olacaktır. 03 haziran ile 07 Haziran tarihlerinde okullar kapalı olacaktır. Öğrenciler İlkokul Ortaokul ve Liselere tatildir.

Bankalar Kapalı mı?

Kamu ve özel banka fark etmeden tüm bankalar pazartesi öğleden sonra kapanacak olup cuma sabahına kadar şubelerden işlem yapılamayacaktır. banka ile yapılacak işiniz var ise bunun için pazartesi öğleden önce halletmeniz gerekecektir.

Yine 3 haziran pazartesi öğleden sonra verilecek tüm EFT talimatları 07 haziran cuma gününne kalacaktır sadece sisteme talimat olarak kayıt edilecektir. Ayrıca kredi veya kredi kartı son ödeme tarihleri ise resmi tatiller önceden belli olduğu için bankalar iş planı yaparken tatile denk gelen tarihleri genelde ileri tarihe erteler ender olarak erkene alabilirler bunun için son ödeme tarihlerini kontrol etmenizde yarar var.

Noterler Açık mı?

hayır noterlerde açık olmayacak pazartesi günü öğlenden sonra kapanacaktır ve işlem yapılması mümkün olmayacaktır alım satım veya noter ile ilgili işlemlerinizi tatile göre planlamanız yararınıza olacaktır. Nöbetçi Noter ise resmi tatillerde olmayacaktır. Ancak Cuma günü açılacaktır.

Hastaneler Hizmet Verecek mi?

Arife günü öğleden sonra hastanelerin acil servis polikliniği dışında hizmet verilmeyecek olup zaten randevu sistemi size resmi tatil gününe hizmete kapalı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.