Yapı Kredi Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller


Bankalar tahsil edemedikleri kredili ürün borçları için müşterilerine ait taşınmazlara el koyarlar. Daha sonra bu taşınmazlar açık artırım tekniği ile satılır ve hızlı bir şekilde nakde dönüştürülür. Ülkemizde faaliyet gösteren her banka bu yaptırımı uygulama hakkına sahiptir. Bu bankalardan biri de büyük ölçekli firmalar arasında bulunan Yapı Kredi Bankası’dır.

Yapı Kredi Bankası’ndan satılık gayrimenkul ilanları resmi web sitesinde yayımlanıyor. Bu site üzerinden direkt olarak taşınmaza teklif vermek mümkün. Bunun için teklif ver butonu tıklanır ve ekrana çıkan birkaç soruluk form doldurulur. Ardından banka verilen teklifleri değerlendirecek ev en uygun teklifi veren kişiye satışı yapacaktır.

Gayrimenkul Bedeli Nasıl Belirlenir?

Yapı Kredi sitesinde bulunan taşınmazlar için taban fiyatı, yani muhtemel bedeli belirler. Teklif verecek olan kişiler bu bedelin üzerinde teklif vermelidir. Tüm teklifler toplandıktan sonra banka ilgili departmanı tarafından bir değerlendirme süreci açılır. Yapı Kredi Bankası da icralık mal alışı yapacak olan kişilere kredi kullandırabiliyor. Dolayısıyla bu bankanın icralık mallarına olan talep daha yüksek olabiliyor.

Teklif değerlendirme sürecinin ardından, teklife en yüksek bedeli veren kişi ya da kurum taşınmazı almaya hak kazanıyor. Ancak bankalardan icralık mal alırken ilan detayında yer alan taşınmazı belediye ve tapu dairelerinden araştırmak büyük önem taşıyor. Her banka gibi Yapı Kredi Bankası da satışını yapacağı icralık mallar için detaylı ilanlara yer vermeyebiliyor.

Gayrimenkul Satış Masrafları Kime Aittir?

İhaleyi kazanan kişi banka tarafından bilgilendiriliyor. Tapu, vergi ve harç masrafları taşınmaza talip olan kişi tarafımdan ödeniyor. Bu zaten teklif talep dilekçesinde müşteri tarafından bankaya beyan ediliyor.

Yapı Kredi icralık gayrimenkuller arasında arsa, konut, işyeri ve binalar bulunuyor. Dolayısıyla uygun rakamlara yatırım yapmak isteyenler bu ilanlar aracılığı ile büyük fırsatlar yakalayabilirler. Üstelik bankanın kredi kullandırabiliyor olması taşınma almak için yeterli birikmişi olmayanların da ihalede söz sahibi olmasını sağlıyor. Zaten tüm bankalarda olduğu gibi bu bankada da taşınmazlar piyasa değerlerinin çok daha altına alıcı buluyor.

Yapı Kredi Bankası tarafından satışa çıkarılan gayrimenkullerle ilgili detaylı bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz. Aracılık yapmıyoruz sadece bilgilendirme amaçlıdır aracıları da itibar etmeyiniz bizzat takip ediniz..

Yorumlar

  1. hüseyin karahan avatarı hüseyin karahan dedi ki:

    adana imamoğlu 3 adet daire var satlık ben bunları almak isterim