Turkcell Ekrana Gelen Sim Mesajı Nasıl Kapatılır?

Turkcell hatlı telefon kullanırken bir anda ekrana gelen abonelik ve üyelik gibi bildirimlerin flash mesaj olarak ekrana düşmesi oldukça sorun olmaktadır. Özellikle ileri yaş kullanıcılar farkında olmadan vazgeç yerine kabul veya evet kısmına basarak anında online aboneliklere üye oldukları ve çıkmak için mutlaka bir aylık bedelin kesilmesi ile mali kayıplar oluşmaktadır.

Yine telefonunuz ile oyun oynarken mesajlaşırken veya başa bir işlem yaptığınız esnada ansızın akrana yansıyan sim kart mesajları yani bir nevi sms ler bir anlık dalgınlık ile onaylanmaktadır. bu durum mali kayıplar ile birlikte can sıkıcı bir hal almaktadır.

Eğer bir anlık dalgınlık ile üyelik bir abonelik aktif ettiyseniz hemen iptal yolunu bulup isteğiniz dışında gelişen aboneliği yada üyeliği derhal iptal ediniz.

Turkcell sim kartı takılı olan telefonlarda gerçekleşen ekrana Turkcell Menu diye bir uyarı pop-up ekranı açılarak şu servise abone olmak istiyor musunuz? gibi soru soran ve bir ekranın telefonun ekranında açılması ile sürekli “İptal”e basarak bu ekrandan kurtulamama sorunundan bahsedeceğiz bu makalemizde…

Bu sorun tamamen Turkcell’in uygulamış bulunduğu 3. Party 3. Taraf aboneliklerin üyeliklerini hattınıza bildirmesinden kaynaklanmaktadır. Bu üyelik bildirimi defalarca arda arda size gönderdiğinden telefonunuz kısa süreliğine de olsa iptale tekrar tekrar basmanız gerekmekte.

Bu Sim Servislerini kapatmanın çözümü ise oldukça basit…

Turkcell Menü servislerinin iptal bilgileri abonelik mesajlarında belirtilmiştir, her servis ilgili iptal keywordunu yazarak 1818’e gönderilip iptal edilebilir. Paketlerden IPTAL SIM BIP1GB yazıp 2200’a göndererek ayrılabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell