Vakıfbank ATM’den Kartsız Para Çekme / Yatırma

Vakıfbank, ülkemizde faaliyet gösteren kamu bankalarından birisidir. Bundan dolayı bankanın ATM’leri hemen her yerde bulunur. Bu ATM’lerden çok sayıda işlemler yapılırken, bunların bazıları kart ile bazıları ise kartsız dahi yapılabilir. Bu yazımızda Vakıfbank ATM’den kartsız para çekme ve yatırma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Böylece kartınız olmasa dahi bu işlemleri gerçekleştirerek acil ihtiyaçlarınızı giderebileceksiniz.

Vakıfbank ATM’den Kartsız Para Yatırma

Vakıfbank ATM’den kartsız para yatırma, herkesin yapabileceği bir işlemidir. Yani insanlar bankanın müşterisi olsa ya da olmasa dahi bu işlemi yapabilir. Bunun için gerekli olan tek bilgi, paranın gönderileceği hesabın bilinmesidir. Bunun haricinde aşağıdaki adımlar izlenerek para yatırma işlemi yapılabilir.

  • ATM üzerinden kartsız işlemler bölümüne geçiş yapılır.
  • Buradan sonra sistem tarafından istenen T.C. kimlik numarası ilgili bölüme girilir.
  • Paranın gönderileceği hesap numarası eksiksiz ve doğru bir şekilde girilir.
  • Para yatırma bölmesi açılır ve buraya yatırılacak para düzgün bir şekilde yerleştirilir.
  • ATM parayı alır ve sayar. Daha sonra ise yatırılan miktarı ekrana yansıtarak onay ister.
  • Onay verilmesi durumunda para yatırma işlemi tamamlanmış olur.

Yukarıdaki adımlar son derece kolaydır ve hemen herkes zorlanmadan yapabilir. Gönderilen hesabın hangi bankada olduğu ve paranın miktarına bağlı olarak farklı oranlarda komisyon ödenir.

Vakıfbank ATM’den Kartsız Para Çekme

Vakıfbank tarafından müşterilerine ATM üzerinden çok farklı kolaylıklar sağlanır. Fakat bu kolaylıklar arasında Vakıfbank ATM’den kartsız para çekme işlemi bulunmaz. Bundan dolayı ATM üzerinden kart olmadan para çekilmesi söz konusu dahi değildir. Bu yazı kaleme alınırken, Vakıfbank’ın böyle bir hizmeti bulunmamaktadır, fakat diğer bankalarla rekabet edebilme adına böyle bir hizmetin yakın zamanda Vakıfbank’ta da yer alacağı tahmin edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell