Vakıfbank Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Vakıfbank, ATM’ler üzerinden gerek müşterilerine, gerekse de müşterisi olmayan kişilere farklı hizmetler verir. Bu hizmetler ile insanlar 7/24 bankacılık işlemlerini çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilir. Bahse konu işlemler, insanlara ciddi şekilde zaman kazandırırken, banka şubelerindeki yoğunluğundan da bir anlamda önüne geçilmiş olur. Bu yazımızda, Vakıfbank tarafından ATM’ler üzerinden verilen para yatırma hizmetinden bahsedeceğiz. Vakıfbank başkasının hesabına ATM’den para yatırma işleminin nasıl yapıldığını görecek ve bu işlem ile çok büyük bir kolaylık yaşayacaksınız.

Vakıfbank ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

Vakıfbank ATM’den başkasının hesabına para yatırma konusunda bilinmesi gereken bazı teknik detaylar vardır. Öncelikle ATM’ye sadece banknot veya diğer bir ifade ile kağıt para yatırabilirsiniz. Madeni paranın yatırılması mümkün değildir. Bunun haricinde, ATM’lerin teknik yapısı gereği, tek seferde en fazla 30 banknot yatırılır ve gerekli olması halinde sonra diğerleri de benzer işlemle yatırılır. Ayrıca banka, en fazla 20.000 TL yatırılabileceğini belirtmektedir. Bu miktarın üzerinde para yatıracaksanız, direkt olarak banka şubelerine gitmeniz, daha doğru olacaktır.

Vakıfbank, kartlı ve kartsız olarak bu işlemin yapılmasına imkan verir. Kart kullanarak başkasının hesabına para yatırmak için şu adımların izlenmesi gerekir:

  • Banka kartını ATM’ye takılır ve şifreyi girilir.
  • İşlem menüsünde para yatırma bölümüne geçilir.
  • Para yatırılacak hesap numarası yazılır.
  • Yatırılacak para miktarı ilgili ekrana girilir ve para ATM’ye yatırılır.
  • Para sayma işleminden sonra herhangi bir hata yoksa işlem onaylanır.

Yukarıdaki adımların sonunda başkasının hesabına para yatırılmış olur. Bu işlemin kartsız olarak yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • ATM’nin Giriş tuşuna basılır ve kartsız işlemler menüsüne girilir.
  • Açılan ekrandan para yatırma bölümüne geçiş yapılır.
  • T.C. kimlik numarası ve paranın yatacağı hesap numarası seçilir.
  • Ekrana yansıyan bilgiler kontrol edilir. Eğer hata yoksa işleme devam edilir.
  • Para ilgili bölmeye yerleştirilir ve böylece işlem tamamlanmış olur.

Banka, farklı oranlarda komisyon alabilmektedir. Bunun bilgisi, işlem sırasında ekrana yansıyacaktır. Söz konusu komisyon yatırılan paradan alınacağı için komisyon miktarı da dikkate alınarak paranın gönderilmesi daha doğru olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.