Vodafone Mobil Ekrana Gelen Sim Mesajı Nasıl Kapatılır?

Vodafone Mobil hatlı telefon kullanırken bir anda ekrana gelen abonelik ve üyelik gibi bildirimlerin flash mesaj olarak ekrana düşmesi oldukça sorun olmaktadır. Özellikle ileri yaş kullanıcılar farkında olmadan vazgeç yerine kabul veya evet kısmına basarak anında online aboneliklere üye oldukları ve çıkmak için mutlaka bir aylık bedelin kesilmesi ile mali kayıplar oluşmaktadır.

Yine telefonunuz ile oyun oynarken mesajlaşırken veya başa bir işlem yaptığınız esnada ansızın akrana yansıyan sim kart mesajları yani bir nevi sms ler bir anlık dalgınlık ile onaylanmaktadır. bu durum mali kayıplar ile birlikte can sıkıcı bir hal almaktadır.

Eğer bir anlık dalgınlık ile üyelik bir abonelik aktif ettiyseniz hemen iptal yolunu bulup isteğiniz dışında gelişen aboneliği yada üyeliği derhal iptal ediniz.

Cep telefonu operatörlerinden olan Vodafone çeşitli yollarla müşterilerine hizmet satmaya çalışmakta ve bu durumda alışıla gelmiş bir olay konumundadır. Aslına bakılırsa bu olayda normal dışı bir şey de bulunmamaktadır. Ancak çok zamansız ve ayarsız vakitlerde ekranınızda mesajların belirmesi de emin olabiliriz ki herkesi rahatsız eden bir durumdur. Peki bu ani çıkan mesajlardan nasıl kurtulunur? Gelin buna bir bakalım…

Vodafone hattı kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri olan bu sorunda kullanıcıların ekranına gelen tekliflerdir. “Vazgeç” ve “Kabul et” seçeneklerine sahip tekliflerde, bazen tarife reklamları yapılmakta bazen de ek paketlere olan ilgi artırılmak istenmektedir. Ancak telefonu kullanırken mesela biriyle mesajlaşırken veya da oyun oynarken bu tür mesajları görmek zorunda bırakılmak tabi olarak çok rahatsız edici bir durum. Çünkü bu mesajların ne zaman karşınıza çıkacağı belli olmuyor…

Gelin bu sorunun çözümüne beraber bakalım…

Birinci aşamada öncelikle iOS cihazınızda “Ayarlar” uygulamasını açıyorsunuz. Ardından “Hücresel” kısmına giriyorsunuz. Sonrasında buradan “SIM Uygulamaları” kısmına girin. Ardından “Cep Kartvizit” yazan kısma geçin ve sonunda da “Servisi KAPAT” seçeneğine tıklayın ve sonsuza kadar kurtulun.

Android’de ise SIM ARAÇ SETİ uygulamasına girip Vodafone Menu’ye basmanız gerekmekte. Arından Cep Kartvizite basın ve KAPAT diyin. Sonrasında Hazır Mesaja basın. “AC – HAZIR MESAJ” yazıyor ise işlem tamamlanmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell