Nasıl Yapılır?

Zayıflamak İçin Bunları YAPMAYIN! Doğru Sanılan Yanlışlar

Hepimiz ince bir görünüme sahip olabilmek için zayıflama listeleri, diyetler, sporlar ve bunun gibi nice çeşitli yöntemler denemekteyiz. İnce bir görüntüye sahip olabilmek için birçok şeyden vazgeçtiğim de olmakta.  Yediğimiz yemekler başta olmak üzere birçok besinden fedakarlık ediyoruz. Çoğumuz internetten gördüğümüz doğruluğu net olmayan ya da kulaktan dolma bilgiler ile değişik yöntemler denemiştir. Bu yöntemlere çabucak bel bağlayıp işe yaramadığını gördüğümüz zaman ise hayal kırıklığı yaşamamak elde değil. Hepimizin uyguladığı zayıflamak için doğruluğu çoğu kişi tarafından desteklenmekte olan fakat yanlış olan bilgiler vardır. Bu bilgiler kısa sürede etkilerini gösterseler bile insan sağlığı açısından da zararlı olabilmektedirler.

İnsan sağlığının korunması kilo vermekten ya da kilo almaktan çok daha önemlidir. Çünkü insan sağlığı kaybedildiğinde yerine konulması kimi zaman uzun tedaviler gerektirirken kimi zaman da mümkün dahi olmayabilir. Bu yazımızda sizler için zayıflamak amacı ile yapılan ancak bir o kadar da zararlı olabilecek bazı şehir efsanelerinden bahsedeceğiz. Eğer sizde bu bilgileri merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Saunada Uzun Süre Zaman Geçirmek

Saunada zaman geçirmek insanların zayıflamak için kullandıkları ancak bir o kadar da tehlikeli olan yöntemlerden biridir. Sanılanın aksine saunada vakit geçirdiğinizde yağlarınızdan kurtulmazsınız. Sauna bilinenin aksine vücuttaki yağları yakmaya değil su kaybına yol açmaktadır. Eğer yeteri kadar su içmiyorsanız sauna sizler için tehlikeli bir doğru sanılan yanlış olabilir. Fakat saunanın vücuttaki zararlı toksinleri atmak gibi yararları da bulunmaktadır. Eğer sauna hizmetinden yararlanacak iseniz bol su içmeye özen gösterin. Her gün saunaya gitmek gibi bir hata yapmayın. Düzenli olarak haftada bir kereden fazla saunaya insan vücudu ihtiyaç duymaz.  

İlginizi Çekebilir! Uykuya Dalmanın En Kolay 4 Yolu

Zayıflama Çayları ile Kilo Vermeye Çalışmak

Zayıflamak için çay tüketimi aslında birçok yönden işlevsiz bir uğraştır. Bitki çaylarının fazla tüketilmesi insan sağlığı için bir hayli zararlı olabilmektedir. Her yiyeceği olduğu gibi bitki çaylarını da kararında tüketmek gerekir. Doğruluğuna en çok inanılan yanlışlardan birisi de zayıflamak için çay ya da ilaç yöntemleridir. Zayıflama ilaçları ve zayıflama çayları sizin yağ yakmanıza yardımcı olmaz. Sadece sıvıları idrar yolu ile dışarı atmaya yardımcı olur.

Gün Boyu Aç Kalmak

Aç kalmak bilinenin tam tersi olarak zayıflamak için hiçbir yararı olmayan aksine yemek yemeye başladığınız anda size fazladan kilolar getirecek olan bir eylemdir. Bununla birlikte insan vücudu için çok sağlıksız olan bir yöntemdir. Vücudunuz için gerekli besinleri almadığınız takdirde vücudumuz ilk olarak karbonhidratları yakmaya başlar yani yağlar yakılmaz. Diyet yaparken de uzun süre kendimize aç bırakamayacağınız için belli bir süre sonra yemek yemeye başlayacak halihazırda yakılmamış olan yağları daha da katlamış olursunuz. Bu yüzden yağlarınızdan kurtulmak için kesinlikle gün boyunca aç kalma gibi bir hataya düşmeyin. Dengeli ve düzenli beslenme ideal kilonuza ulaşmanız için esas olan hedef olmalıdır.

İlginizi Çekebilir! İnsanlar Nasıl İkna Edilir?

Karbonhidrat İçeren Besinlerden Uzak Durmak

Karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmak aslında birçok kişinin yaptığı ancak insan vücudun için sağlıksız olan yöntemlerden biridir. Bu yöntemde aç kalmak kadar vücuda zarar verebilecek olan bir yöntemdir. Vücudun ihtiyacı kadar karbonhidratı vücudunuza almadığımız zaman yağlarımız değil kaslarımız erimeye başlar. Vücudumuzdaki suyu tuttuğu için zayıflamak isteyen kişiler karbonhidrat yemeği tercih etmez fakat burada önemli olan yağ yakmaktır. Bu yüzden karbonhidratsız beslenmek kilo kaybına değil sağlık sorunlarına yol açacaktır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu