Yaani Türkiye’nin Arama Motoru Nasıl Açılır?

Yaani Türkiye’nin arama motoru bugün Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun katıldığı basın toplantısıyla görücüye çıkmış oldu. Türkiye’nin ilk yerli arama motoru Yaani bize diğer arama motorlarına rakip olabilecek yenilikler ve performans vaat ediyor. Yaani şuan için sadece mobil ve tabletlerde kullanılmaya başlamıştır. Önümüzde ki aylarda masaüstü sürümü de geleceği bildirilmiştir.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun yaptığı basın açıklamasında “Türkiye’de sadece Turkcell müşterilerinin değil, diğer operatör müşterilerinin de Yaani arama motorunu kullanabileceği” bilgisini paylaşmış oldu. Ayrıca “Ülke olarak verilerimizin % 96’sının yurtdışında tutuluyor” söyleminde bulunarak artık Ankara ve İstanbul veri merkezi açılacağını bildirdi.

Mobilde Yerli Arama Motoru: Yaani

Mobil yerli arama motorumuz Yaani hayatımıza bugün itibariyle girmiş bulunmaktadır. Yaani ilerleyen zamanlarda yaani.com.tr üzerinden masaüstü bilgisayarlar içinde faaliyete geçeceği düşünülmektedir. Akıllı telefonunuza Yaani: arama motorunu App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz. Ayrıca Turkcell tarafından geliştirilen ve satılan T serisi akıllı telefonlarda Yaani yüklü olarak gelecektir ve Turkcell hattı bulunan kişiler Yaani’yi kullanırken data paketlerinden gitmeyecektir. (Konum ve Fizy hariç) Ayrıca General Mobile Yaani yüklü olup satılacak ilk telefon olmuştur.

Yaani Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı akıllı telefonumuza indiriyoruz.(Turkcell aboneleri Yaani’yi ilk defa telefonlarına yüklediklerinde 1GB data paketi hediyesi kazanıyorlar.) Uygulamayı açtığımızda karşımıza Yaani’yi kullanmadan önce okumamız gereken kullanım şartları çıkıyor onu okuyarak “Kabul & Devam Et” yazısına tıklıyoruz. Sonrasında bizi Yaani: Arama Motoru hakkında bilgiler veren sayfa açılıyor onları okuduktan sonra “Haydi Başlayalım” yazısına tıklayarak arama motorunu açmış oluyoruz. Yaani: Türkiye’ni Arama Motoru özellikle konum kullanarak size en yakın restoranları, sinemaları ve daha bir çok yeri göstermektedir.

Yaani Arama Motorunu Kullanmanın Faydaları

 • İstediğiniz bilgiyi arayabilirsiniz
 • Son dakika haberleri okuyabilirsiniz
 • Anında konumunuz da hava durumunu öğrenebilirsiniz
 • Size en yakın restoranları arayabilirsiniz
 • En yakın sinemada oynayan filmleri ve seansları öğrenebilirsiniz
 • Aradığınız müziği Fizy’de dinleyebilirsiniz
 • Favori sitelerinizi kaydedebilirsiniz
 • Gizli olarak internet sayfası açabilirsiniz

Yaani arama motorunun faydaları saymakla biteceğini düşünemiyorum. Daha yeni uygulama olmasına rağmen beklenenin üzerinde olduğunu kullanarak deneyimlenmiş olduk.

Yorumlar

 1. Ömür Alparslan Ahıskalıoğlu avatarı Ömür Alparslan Ahıskalıoğlu dedi ki:

  Yaani de hesap açıp video yüklemek istiyorum. Türkiye’yi şahlandıracak müthiş bir türbin yaptım, su altında dönen ve türk patent enstitüsünden faydalı model belgesi aldım. Belge tescil no: 2016 19098 Videolarını isteyenlere whats up tan gönderebilirim. Lütfen sesimi duyun, enerji bakanlığına ulaşamıyorum.