Ziraat Bankası 10 Bin TL Kredi Hesaplama

Bankalardan alınan kredilerin maliyetleri, faiz ve vadeye göre değişmektedir. Bankalar, bunların haricinde ekstra masraflar da talep edebilmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan, en avantajlı krediyi sunanlardan birisi Ziraat Bankası’dır. Bu banka tarafından verilen kredilerin faiz oranı diğerlerine göre çok daha düşüktür. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası 10 bin TL kredi hesaplama işlemini göstereceğiz. Böylece, söz konusu krediyi kullandığınızda, nasıl bir maliyetle karşı karşıya kaldığınızı çok rahat bir şekilde göreceksiniz.

Ziraat Bankası 10 Bin TL Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası tarafından verilen farklı kredi seçenekleri vardır ve bunların faiz oranları kendi içinde farklılık göstermektedir. Bu kredileri tek tek göstermek yerine, ihtiyaç kredisi üzerinden hesaplama yapacağız. Ziraat, müşterilerine 60 aya kadar vade sunmaktadır. Kredinin faiz oranı ise sabit ve %1,53’tür. Vade değişse dahi bu oran değişmez. Dolayısıyla da hesabımızda faizi her seferinde belirtmeyeceğiz. Ziraat Bankası 10 bin TL kredi hesaplama işlemi genel olarak şu şekildedir:

Vade Aylık Taksit Toplam Ödenecek Tutar

12 ay 936 TL 11.285 TL

24 ay 519 TL 12.507 TL

36 ay 382 TL 13.807 TL

48 ay 315 TL 15.183 TL

60 ay 276 TL 16.634 TL

Yukarıdaki tablo incelendiğinde vade ile birlikte kredinin maliyetinin arttığı görülecektir. Faiz oranı aynı olmasına rağmen böyle bir tablonun ortaya çıkması çok normaldir. Bundan dolayı imkanınız dahilinde vadeyi olabildiğince kısa tutmayı deneyin. Böylece maliyet çok daha düşük olur.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? İstenen Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası 10 bin TL kredi hesaplama tablosundan sonra kredi almaya karar verdiyseniz, başvurunuzu hatasız bir şekilde yapmanız çok önemlidir. Bunun için öncelikle bankaya gitmeniz ve giderken kimlik, gelir belgesi ve adres teyit edici belge götürmeniz gerekiyor. Bunun dışında sizden belge talep edilmeyecektir.

Başvuru için ön görüşme yapılması gerekiyor. Bu görüşmede, ilgili personeller sizin kredi notunuzu inceliyor. Daha sonra ise başvuru formunu doldurmanız ve sözleşmeyi imzalamanız gerekiyor. Genel durumunuza göre banka sizde hayat sigortası yaptırmanızı isteyebilir. Ayrıca %0,5 oranında kredi tahsis ücreti alınacağını da unutmayın. Bu miktar kesildikten sonra kredinin geri kalanı hesabınıza geçmektedir. Tahsis ücreti ise yaklaşık 50 TL’dir. Hesabınıza yatan parayı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell