Banka & Finans

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller

QNB Finansbank son dönemde yaptığı atılımlarla beraber özellikle dijital anlamda verdiği hizmet ve ürünleri sayesinde ön plana çıkmayı başardı. QNB Finansbank’ın kredi kartı ve dijital kredileri tüketiciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Aynı şekilde ihtiyaç, konut, tarım ve kurumsal kredileri de sık kullanılıyor. Ancak her bankanın prosedürünü QNB Finansbank da uyguluyor. QNB Finansbank, müşterilerine verdiği krediler için taşınmaz üzerinde ipotek kurma yoluna giderek verdiği kredinin teminat altına alınmasını istiyor.

QNB Finansbank’tan kredi kullanan kimseler borçlarını vadesinde ödememesi halinde QNB Finansbank müşteriye karşı İpoteğin Paraya Çevrilmesi yolu ile icra takibi başlatabilir. QNB Finansbank, ipotek aldığı gayrimenkullerin icra eliyle satılması sırasında gayrimenkule olan ilgiyi arttırmak ve müşteri çekebilmek amacıyla kendi sitesinden bu satılık gayrimenkulleri duyurur.

QNB Finanbank’tan satılık gayrimenkuller, uygun rakamlara pek çok yatırım fırsatı sunduğu için de hem müşterileri, hem de potansiyel müşterileri bu ilanlar ile yakından ilgileniyor.

QNB Finansbank İcralık Gayrimenkul Nasıl Satın Alınır?

QNB Finansbank da satışını yapacağı malların ilanını resmi web sitesinde sunuyor. Ancak ilanların bazıları çok detaylı olmayabiliyor. Örneğin iskan bilgileri, kiracı bilgileri ve konum gibi önemli bilgiler için ilgilenen kişinin araştırma yapması gerekebiliyor. Aksi halde banka satışı verdikten sonra tüm koşulların alıcı kişi tarafından kabul edildiğini varsayıyor. QNB Finansbank icralık mallar için bir satış bedeli de belirliyor. QNB Finansbank satılık gayrimenkuller için e – ticaret formu üzerinden teklif verilebilir.

Teminat olarak QNB Finansbank yaklaşık yüzde 2 oranında bir bedel talep ediyor. Teklifi verenler bu bedeli yatırdıktan sonra teklifler bankta tarafından değerlendirilir. Bu tekliflerden en yükseğini veren kişiye banka bir tebligat yönlendirir ve kişi bu tebligatı aldıktan 30 gün içinde satışı almakla yükümlüdür.

Kredi İle İcralık Gayrimenkul Alışı Mümkün

QNB Finansbank, satılığa çıkarılan gayrimenkulleri almak isteyen müşterilerinin talep etmesi halinde konut kredisi de veriyor. Bu da yeterli nakdi olmayan kişiler için büyük bir avantaj oluşturuyor. Ancak taşınmaz satıldıktan sonra, bu taşınmaza ait olan elektrik ve su borçları alıcı kişiye ait olacaktır.

Eğer kişi ihaleye katılır ancak verdiği teklif yetersiz kalır ise ya da teklif banka tarafından kapatılır ve taşınmaz ilanı kaldırılır ise teminat bedeli geri alınabilmektedir. Teminat bedelinin geri alınabilmesi için kişinin bankaya başvuru sağlaması gerekmektedir. Bankadan icralık gayrimenkul almak için uygulanacak prosedürlerin çoğu birbiri ile benzerlik göstermektedir. Ancak çoğu banka kredi kullandırmak yerine taşınmazı peşin satmayı tercih etmektedir.

QNB Finansbank satılık gayrimenkuller ile ilgili son gelişmelerden haberdar olabilmek için banka resmi sitesini  Buradan takip edebilirsiniz. 
Aracılık yapmıyoruz sadece bilgilendirme amaçlıdır aracıları da itibar etmeyiniz bizzat takip ediniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu