Ziraat Bankası Bankkart Başak Nedir?

Ziraat Bankası Bankkart Başak, çiftçilere özel olarak verilen ve “Şimdi Harca, Hasat Zamanı Öde” sloganı ile duyurulan ayrıcalıklı bir çiftçi kartıdır. En büyük devlet bankası olarak bilinen Ziraat Bankası, çiftçileri desteklemek üzere Osmanlı döneminde kurulan bir bankadır. Geçmişten gelen kültürünü korumak ve bugüne gelmesinde en büyük destekçisi olan çiftçileri korumak amacıyla Bankkart Başak’ı çiftçilerin kullanımına sunmuştur.

Bankkart Başak sahibi çiftçiler, tarımsal üretimleri kapsamında kullandıkları gübre, zirai ilaç, tohum, fidan, toprak, mazot vs. gibi tarımsal ekipmanları Başak kartları ile temin ederek kendileri tarafından belirlenen vadelerle ödeyebiliyorlar. Çiftçilerin, avcıların, hayvancılıkla uğraşan kişilerin sahibi olabildiği Ziraat Bankası Başak Kartın, sahiplerine sağladığı avantaj ve fırsatları sizin için derledik.

Ziraat Bankası Bankkart Başak Kartın Avantajları ve Özellikleri

Çiftçilerin kullandığı kredi kartları arasında en yaygın olanların başında gelen Bankkart Başak, birçok özellik ve avantaja sahiptir.

Tarımsal Ekipmanların Temini

  • Tarımsal faaliyet yürüten, hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin üretimlerini sürdürebilmeleri için gerekli olan fidan, tohum, zirai ilaç, yem, mazot gibi tarımsal ekipmanları, Ziraat Bankası Başak Kart kullanmak suretiyle üye iş yerlerinden kolaylıkla temin edebilirler.
  • Ziraat Bankası, üye iş yerlerinden yapılan bu alışverişler için 5 aya kadar faiz ve komisyon talep etmemektedir.

Günün Her Saati Nakit Avans Çekimi

  • Çiftçilerin, hasat dönemleri dışında nakit sıkıntısına düşebileceğini düşünen Ziraat Bankası, çiftçi müşterilerinin Başak Kart üzerinden limitleri dahilinde nakit avans çekebilmesine izin veriyor. Bu sayede çiftçiler, istedikleri zaman Ziraat Bankası ATM’lerinden ihtiyaç duydukları nakit parayı, kredi olarak kullanabilirler.

Esnek Ödeme Planı

  • Ziraat Bankası Başak Kart sahibi çiftçiler, hasat ve gelir dönemlerine göre kartın ödenme tarihlerini belirleyebilirler. Bu sayede kendilerine göre ödeme planı belirleyen çiftçiler, daha rahat ödeme aralıklarına sahip olurlar.

TMO ve Destekleme Ödemeleri

  • Devlet tarafından çiftçiyi desteklemek amacıyla verilen TMO VE tarımsal ödemeleri, tek bir Başak Kartından toplayarak toplu şekilde çekilebilir. Bu kapsamda çiftçilerin hesaplarını daha rahat tutabilmesi sağlanır.

Başak Kart İle Alışveriş

  • Bir çiftçi kartı olan Bankkart Başak Kartı ile yurtiçinde bulunan tüm POS ve ATM’lerden para çekimi yapılabilir. Ayrıca yurtdışında bulunan çiftçiler, Mastercard altyapısını kullanan tüm işyerlerinden alışveriş yapabileceği gibi ATM’lerden de nakit para çekebilir.

Puan Biriktirme Şansı

  • Bankkart Başak ile yapılan alışverişlerde, alışveriş puanı kazanarak ileride yapacağınız alışverişlerde bu puanları kullanabilirsiniz.

Temassız Ödeme ve Para Çekimi

  • Elektronik cüzdan niteliği olan Başak Kartından, 90 TL’ye kadar temassız para çekme işlemi yapabileceğiniz gibi ATM’lerden kartsız olarak da para çekebilirsiniz. İşlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden yaptığınız için kredi kartınızın kaybolma ve düşürülme ihtimali de ortadan kalkar.

Ziraat Bankası Bankkart Başak Başvuru ve Şartları

Ziraat Bankası Başak Kart sahibi olmak isteyen çiftçilerin, öncelikle çiftçi olduklarını ispata yarayan bir belge sunmaları gereklidir. Bu belgeler resmi kurum ve odalardan tedarik edilen çiftçilik belgesi veya ÇKS belgesi olabilir.

Çiftçilik belgesi bulunan çiftçiler, kimlik fotokopilerini ve ikametgah belgelerini de yanlarına alarak bir Ziraat Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirler. Bireysel veya ticari müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşmenin sonunda başvurusu alınan çiftçilerin başvuru talepleri 4-5 gün içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Çoğu kez, başvurunun onaylanıp onaylanmayacağı müşteri temsilcisi tarafından size bildirilmektedir.

Başak Kart başvurunuz onaylanması halinde, Ziraat Bankası kartınızı size kurye ile göndermektedir. Kartınızı kullanabilmek için müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı aktif ettirmeniz gerekmektedir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell