31 Mart Seçimi Sonrası Altın Ne Olur

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlere 15-20 gün gibi kısa bir süre kalması nedeniyle yatırımcılar arasında “31 Mart Seçimi Sonrası Altın Ne Olur”, “31 Mart’da Altın Ne Olur” soruları sıkça dolanmaya başladı. Nitekim 2018 yılında hareketli bir grafiğe sahip olan ve Ağustos aylarında tarihi zirvesini gören gram altın, Eylül ayı itibariyle Amerika ile olan ilişkilerin düzelmesine paralel olarak 230-240 TL bandına geri dönüş yaptı.

Piyasa analistlerine göre bu yıl içerisinde 200 TL’nin altını görmesi pek mümkün olmayan gram altının en azından bir iki sene bu bantta kalacağı görüşü hakimdir. Her ne kadar halktaki genel algı ülkedeki yerel seçimlerin altın ve dolar üzerinde bir artış dalgası oluşturabileceği yönünde olsa da seçimlere sayılı günlerin kaldığı bu günlerde altında herhangi anormal bir hareket oluşmadı.

31 Mart Gecesi Altın Ne Olur

Ekonomi piyasaları Ağustos ayındaki hızlı hareketlerinden sonra yaklaşık 5-6 aydır düşüş trendini korumaktadır. Nitekim kapalı çarşı verilerine göre 2019 Ocak ayında altın alım ve satımında olağanüstü bir durum gözlemlenmemiştir. Bu veriler ışığında altının eski stabil günlerine dönmesi ve 200 ile 250 TL arasında dengelenmesi beklenmektedir. Bu kapsamda altın uzmanları tarafından yatırımcıların bu sıralar altına yatırım yapmak yerine izleme pozisyonunda kalması tavsiye ediliyor.

31 Mart Yerel Seçimi Altını Nasıl Etkiler

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinin para piyasalarını olumlu mu, olumsuz mu etkileyeceği herkes tarafından merak ediliyor. Kapalı çarşıda altın uzmanları ile yapılan görüşmelerde, 31 Mart yerel seçimlerinin en azından seçim gününe kadar altını pozitif yahut negatif olarak etkilemesi beklenmiyor. Ancak seçimden çıkacak sonuçlara göre altının yönünü belirleyeceği düşünülüyor. Nitekim altına yatırım yapmak isteyen okurlarımızın en azından 31 Mart yerel seçimlerinden sonra yatırım hususuna karar vermelerini tavsiye ederiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.