Nasıl Yapılır?

Migros’tan Başkasına Para Nasıl Gönderilir?

Türkiye’nin en büyük ve en köklü zincir mağazalarından birisi olan Migros, müşterilerine aynı zamanda para transferi hizmeti de vermektedir. İlk başta kulağa farklı gelse de bir marketin para yollamaya imkan vermesi, insanların bu noktadaki ihtiyaçlarının etkin bir şekilde karşılanması adına önemlidir. Bu yazımızda Migros’tan başkasına para nasıl gönderilir, dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, para gönderirken neler gereklidir sorularına cevap vereceğiz. Cevapları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Migros’tan Para Gönderme

Migros’tan para gönderme, bankalarda yapılan işleme benzer, fakat bazı farklılıkları vardır. Öncelikle başkasına para göndermek için bir banka hesabına ihtiyacınız olmadığını bilmeniz gerekir. Kimliğiniz ve göndereceğiniz para ile mağazadaki kasalara gidebilir ve bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Para gönderirken üzerinde fotoğraf ve kimlik numarası olan bir kimlik kartını ibraz etmeniz gerekir. Bunun dışında ise alıcının GSM numarasını da belirtmeniz gerekiyor. Eğer banka hesabı üzerinden bu işlemi yapacaksanız IBAN numarası da istenecektir. Burada belirtilenleri sahipseniz, para yollama işlemini mağazanın herhangi bir şubesinden yapabilirsiniz. Mağazanın bütün şubelerinden 2.000 TL’ye kadar para transferi yapabilirsiniz, fakat daha fazla bir tutarı göndermek için uygun şubeleri tercih etmeniz gerekir.

Migros’tan Gönderilen Para Nasıl Alınır?

Migros’tan başkasına para nasıl gönderilir sorusunun cevabı yukarıda genel hatları ile verilmiştir. Söz konusu bilgiler dikkate alındığında bu işlemin son derece basit olduğunu söylemek yanlış olmaz. Para gönderme işleminden sonra SMS ile size referans numarası verilecektir. Bu numarayı alıcıya iletmeniz çok önemlidir.

Gönderilen para, Migros şubelerinden alınabilir. Bunun için yukarıda bahsedilen referans numarası ve kimlik kartı yeterlidir. Bunlar ile gönderilen parayı çekebilirsiniz. Söz konusu işlemi, bankanın açık olduğu bütün saatlerde yapabilirsiniz. Fakat banka hesabı üzerinden para gönderilmesi söz konusu ise bu defa mesai saatlerinin beklenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Web Sitesinden Para Gönderme

Bilindiği gibi Migros ile GönderAl arasında bir anlaşma vardır. Söz konusu anlaşma sayesinde GönderAl web sitesi üzerinden yapılan para transferlerinin Migros şubelerinden alınması söz konusudur. Parayı çekerken yine yukarıda bahsedilen hususlara dikkat edilmelidir.

Migros’tan Para Göndermek Ücretsiz Mi?

Migros tarafından verilen söz konusu hizmet, insanların önemli ihtiyaçlarını karşılama noktasında son derece önemlidir. Bahse konu işlem için ekstra ödeme yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Yani bu işlem ücretsiz değildir. Aşağıda bazı tutarlar için ödenecek masraflar yer almaktadır.

Gönderilen Tutar Masraf

  • 100 TL 8 TL
  • 250 TL 16 TL
  • 500 TL 17 TL
  • 500 TL 24 TL

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu