Nedir?

PUBG MOBİLE: PRO TAKTİKLER 2020

Pubg Mobile, birçok oyun sevdalısının yakından takip ettiği ve sürekli oynadığı adeta çıktığı ilk günden bu yana oyuncularını merak ve heyecana boğan güncellemeleri ile hala gündemde yerini koruyor. Oyunun son güncellemesi ile birlikte taktiklerde de ufak değişiklikler ortaya çıktı. PUBG Mobile Battleship tarzı savaş oyununu oynarken en iyi ve güncel taktikler ile düşmanınızı alt etmek için tek ihtiyacınız olan yazanları uygulamak. Birçok stratejisi bulunan bu zeka ve strateji oyununda çorba parasını kazanmak için taktikleri göz ardı etmeyin. İşte PUBG Mobile Pro Taktikler.

Alana İniş Taktikleri (Paraşüt Kullanma)

PUBG Mobile paraşüt taktikleri, alana rakiplerinizden daha erken inmeniz ve çok daha hızlı hareket ederek önce silahlanmanız için ihtiyacınız olan taktiklerdir. Bu taktikler sayesinde düşmanlarınızı henüz havadayken bile indirmeniz mümkün. Unutmayın. Kalabalık alanlara atlamayı sevenlerdenseniz mutlaka en erken nasıl ineceğinizi öğrenmelisiniz. Çünkü saniyeler bile düşmanlarınızın elinden kurtulmanız için yeterli zaman olabilir. Peki en hızlı paraşüt ile iniş yöntemleri nelerdir?

Temel Atlama Yöntemi: oyunda henüz yeteri kadar uzmanlaştığınızı düşünmüyorsanız temel atlama taktiğini kullanmanızda fayda var. Bu taktik ile alana zamanında inebilir ve havada geçirdiğiniz süreyi azaltabilirsiniz. Öncelikle atlamadan önce alanın uzaklığını iyi seçmelisiniz. Genellikle yaklaşık 500 metre kala atlamanız önerilir ancak aşırı uzak bölgelere atlayacaksanız önce haritadan işaretleyin ve mesafenin en kısa olduğu kollayın. Atlarken tamamen yukarı bakarak atlarsanız en uzak mesafeye ulaşabilirsiniz. Ne kadar aşağıya yönelirseniz o kadar hızlı inersiniz ayrıca ilerlediğiniz uzaklık da o kadar az olur. En hızlı atlayış için 500 metre kala sol kontrolcüyü kullanarak atlamanız önerilir. İleri ve sol yönün ortasına doğru hedef alırsanız hem hızlı bir iniş hem de mesafe kat etmeniz mümkün hale gelir. İneceğiniz yeri tercih ederken mutlaka teçhizat bulunan ev ya da konteynerlar gibi bölgeleri tercih edin. İndiğinizde teçhizat bulamazsanız savunmasız kalabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir! PUHU TV Nedir?

Doğru Nişan Almak

Doğru nişan alma taktiği ile düşmanlarınızı hızlıca indirebilirsiniz. Bunun için öncelikle nişan alırken doğru hedefleme yapmanız gerekir. Eğer düşmanları vurmakta zorlanıyorsanız kafa ya da ayak gibi bölgelere hedef almaktan ziyade vücudun ortasına hedef almayı deneyin. Kafa atışları çok daha fazla hazar vermesi ile birlikte daha zor hedeflerdir. Oyun ayarlarınızı doğru yapmak nişan almanızı kolaylaştıracaktır. Size en uygun kontrol ayarlarını ise yine kendiniz düzenleyebilirsiniz.

Doğru nişan almak için kullanmanız gereken bir başka husus da silahlar ve eklentilerin uyumudur. Eklentiler ile silahlar doğru kombine edilirse tam bir ölüm makinesi haline gelebilir. Aksi halde silahlardan beklenen performansları alamayabilirsiniz. Nişan alırken eğilme modunu açabilirsiniz. Bu mod sayesinde eğilerek ateş eder ve düşmanlarınızın sizi olabildiğince az görebilmesini sağlayabilirsiniz. Ne kadar az görünürseniz o kadar az hedef olursunuz. Bunu kullanmaktan çekinmeyin. Eğilerek ateş etmek birçok durumda oyuncuların hayatlarını kurtarır.


İlginizi Çekebilir! Netflix nedir?

Harita Analizleri

PUBG Mobile haritaları arasında size en uygun haritayı seçebilir ya da haritaların bölgelerini öğrenebilirsiniz. Her bir harita beraberinde farklı alanlar ve bölgeler getirir. PUBG haritalarında oyun oynarken ineceğiniz yeri doğru seçmenizin önemli olduğunu söylemiştik. Nerede fazla loot bulunur? En kolay silah bulunan yerler nerelerdir? Bu konularda yeterli bilgiye sahip olursanız oyunda başarılı olmanız ve düşmanlarınızı yenmeniz çok daha kolay olacaktır.

PUBG Mobile oyununda yukarıda yer alan taktikleri uygulayarak temel seviyede düşmanlarınıza karşı bir strateji oluşturabilirsiniz. Bu arada hareketli oynamak oyunun en çok bilinen taktiklerinden biri ancak yine de siz unutmayın. Hareket nişan alma kabiliyetinizi kaybetmenize neden olmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu