2018 Milli Savunma Üniversitesi Tercihleri Nasıl Yapılır?

2018-MSÜ’ye katılan adayların Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini 24 Nisan 2018 – 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında www.msb.gov.tr internet adresine girerek yapmaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır.

Ayırca Tercih yapıldıktan sonra seçmelere çağrılacak olan listenin sonuç ilanı 11 Haziran 2018 tarihinde https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Öncelikle 2018 Yılı Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ve Askeri Öğrenci Temini Klavuzu iyice inceleyin  MSU kitapçığı kılavuzu incelemek için Buradan

Eğer ikinci aşama yani mülakata çağrılmış iseniz altta bulunan linkten ne işlemler yapılacak istenen belgeler mülaka gelirken getirilmesi gereken evrak ve eşyalar hakkında tüm ayrıntılar mevcuttur.

linkhttps://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay/103

Bir çok kişi tercih yapamamakta yada tercih sayfalarının açılmadığını düşünmektedir öncelikle sabırlı olmanız gerekir internet bağlantısı iyi olan bir bilgisayarda işlemlerinizi yapmanız daha kolay olacaktır. Sorun sadece sistem yoğunluğundan kaynaklanmaktadır.

Tercih Nasıl Yapılır?

Resimli anlatım. Öncelikle Milli Savunma Bakanlığının Resmi İnternet Sitesine giriş yapmanız gerekir

http://www.msb.gov.tr/

Siteye girdikten sonra Üst menüde bulunan Personel/Askeri Öğrenci Temini kısmına tıklıyoruz.

msb

 

Daha Sonra altta bulunan sayfa açılacak bu sayfadan resimde belirtilen şekilde üst sağ köşede bulunan simgeye tıklayınız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapınız. Aslında MSB adresine girmeden direk altta bulunan linkten başvuru tercih işlemlerini başlatabilirsiniz.

https://personeltemin.msb.gov.tr

pers

 

Giriş yaptıktan sonra sizi altta bulunan resimde görüldüğü gibi bir ekran karşılayacak orada bulunan MSB İnternet kısmını tıklayın ve açılacak olan menüde en altta bulunan Tercih Yap kısmını tıklayınız..

tercihekran

Burada biraz sabırlı olmanız gerekecek çünkü yoğunluktan dolayı biraz yavaş ilerliyor yada sayfa açılmıyor gerekirse bilgisayardan F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyin. Altta bulunan sayfa çıkacaktır.

Tercih yaparken eğer hem Harp Okulları hemde Astsubay Meslek Yüksek Okulları için başvuru yapacaksanız ikisini de eklemeniz gerekir resimde sadece Astsubay Meslek Yüksel Okulu Tercihi yapılmıştır. sadece Harp Okulu tercihi isteyen sadece onları ikisini de isteyen hepsini tercih edebilir.

Alttaki resimde akardiyon gibi açılmaz yada hiç bir şey çıkmaz ise siteden çıkın tekrar girin yoğunluktan dolayı açılmaz tercih yap kısmına tıklayın bekleyin çıkana kadar devam ediniz çıktığında tercihinizi yapınız.

tercik yap

Tercihleriniz yukarıdaki gibi olduysa işlem tamamlanmıştır yani yaptığınız tercih sağda bulunan tercihlerim kısmında sıralı şekilde görünüyorsa işlem tamamdır.

Tercih işlemi bittikten sonra 1-3 gün sonra kontrol ediniz tercihinizi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell