Chrome Netflix Party Eklentisi Nasıl Kullanılır?

Hepimiz bir dönem kız arkadaşımız veya yakın arkadaşlarımız ile birlikte beraber film izlemek istemişizdir. Bu da bizi netflix party nasıl yapılır sorusuna direkt olarak yöneltiyor aslında. Netflix Party eklentisi aslında tam olarak bunu sağlıyor. Chrome üzerinden kullanabileceğiniz bu eklenti sizin Netflix film veya dizinizi arkadaşlarınız ile birlikte senkronize bir şekilde kullanmanızı sağlıyor.

Netflix Party Eklentisi Ne Sağlıyor?

Bizlere arkadaşlarımız ile birlikte senkronize bir şekilde film veya dizi izleme olanağı sağlaması aslında eklentinin temel çıkış noktası. Eklenti Chrome Eklenti Mağazası üzerinden indirilebiliyor. Sadece Google Chrome‘den değil aynı zamanda Chromium bazlı; Opera, Microsoft Edge, Yandex Browser gibi çeşitli tarayıcılar aracılığıyla da indirilebilmekte.

Netflix Party Nasıl Kullanılır?

Netflix Party’i eklenti mağazasından indirdikten sonra tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Eklenti gerekli olan tüm tarayıcı ayarlarını yeniden başlattıktan sonra düzenler. Daha sonrasında Netflix‘in ana sitesine giderek, beğendiğiniz ya da izlemek istediğiniz medyanın üzerine tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra sağ üstteki eklenti çubuğundan NP yazılı kırmızı simgeye ulaşın. “Create Party” butonuna tıkladıktan sonra sizlere bir bağlantı adresi verecektir. Bu bağlantı adresi sizin arkadaşınız ile birlikte izleyeceğiniz odanın bir adresidir. Oda kurulduktan sonra arkadaşınız ile bağlantı adresini paylaşın.

Unutulmamalıdır ki, paylaşacağınız kişide de Netflix Party uygulaması olmak zorundadır. Eğer kendisinde Chrome Netflix Party eklentisi olmadığı taktirde sizin kurduğunuz odanın hiçbir anlamı kalmayacaktır. Netflix Party uygulaması aynı hesap üzerinden 2 ekranlı paketlerde çalışmakta ya da farklı Netflix hesapları aracılığı ile çalışmaktadır. En düşük Netflix paketi ile Netflix Party eklentisini kullanamazsınız. Tamamıyla ücretsiz olan bu eklentide sadece ilgili uygulamanın hesabı olması iki taraf için de yeterlidir.

Kurulumu oldukça basit olan bu eklentiyi sizler için tanıttık, umarım arkadaşlarınızla birlikte film veya dizi izlerken keyifli vakit geçirmenizi sağlamanıza neden olmuşuzdur. Eğer güvenlik endişeleriyle eklenti kurulumu gibi şeylerle uğraşmak istemiyorsanız Amazon’un kendi içerisinde barındırdığı Amazon’la arkadaşlarınla izle sistemini kullanabilirsiniz fakat sadece Amazon Prime üyeleri kullanabilmekte ve yalnız amazondaki medyaları izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.