Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Kamu bankalarından birisi olan Vakıfbank, müşterilerine farklı hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetlerden birisi de internet bankacılığı olup, bu şubenin kullanıcı sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Burayı kullanmaya başlamak için yapmanız gereken tek işlem, internet bankacılığı şifresi almak. Bu yazımızda Vakıfbank internet bankacılığı şifre alma nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz. Böylece internet üzerinden bankacılık işlemlerini rahat bir şekilde yapmaya başlayacaksınız.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Vakıfbank müşterisi iseniz, pek çok işlemi şubeye gitmeden yapabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığını kullanmanız gerekiyor. Bu konuda bilgi vermeden önce, internet bankacılığı üzerinden ne tür işlemler yapabileceğinizi anlatmamız yararlı olacaktır. Havale, EFT, telefona TL yükleme, fatura ödeme gibi işlemler başta olmak üzere, buradan çok sayıda işlem yapabilirsiniz. Bu işlemler için internetinizin olması yeterlidir. Böylece 7/24, oturduğunuz yerden bankacılık işlemlerini yapabilme imkanı yakalarsınız.

Vakıfbank internet bankacılığı şifre alma işlemini yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Öncelikle bankanın resmi web sitesine giriş yapın.
  • Sağ üst köşede internet bankacılığı butonu olduğunu göreceksiniz. Mouse ile bu buton üzerine gelin.
  • Bu aşamadan sonra internet bankacılığına ilişkin yapılacak işlemler açılacaktır. Bu işlemlerin en altında bulunan “Şifre Al” butonuna basın.
  • Bu aşamadan sonra 5 farklı seçenek açılacak ve bunlardan uygun olanı tercih ederek şifrenizi alabilirsiniz.

Açılan seçeneklerden ilki, daha önce internet bankacılığını kullanmamış olanlar içindir. “İnternet bankacılığı müşterisi olmak istiyorum” seçeneği üzerinden işlem yapılarak, internet bankacılığı müşterisi olunabilir ve ardından da şifre alınır. Eğer siz de henüz müşteri değilseniz, bu seçeneği tercih etmeniz gerekiyor. Fakat müşteriyseniz, ikinci seçeneği yani “internet bankacılığı için şifre alma” seçeneğini tercih edin ve yönergeleri takip edin.

Bu adımları seçtikten sonra sizden farklı bilgiler istenecektir. İstenen bilgileri eksiksiz ve hatasız olarak ilgili yerlere girin. Ayrıca sisteme kayıtlı cep telefonunuz onay için aranacak ve SMS gönderilecek. Böylece güvenlik noktasında sorun yaşamamış olacaksınız. Buradaki bilgileri kesinlikle farklı birileri ile paylaşmayın. Vakıfbank internet bankacılığı şifre alma işlemi genel olarak bu şekilde yapılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell