Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

İçinde bulunduğumuz global şartlar nedeniyle her iş alanında olduğu gibi çiftçilik faaliyetlerinde de dönemsel olarak krediye ihtiyaç duyulabiliyor. Bunun bilincinde olan pek çok banka artık çiftçiler için özel krediler veriyor. Kamu bankalarının yanısıra çok sayıda özel bankada çiftçilere kredi veren bankalar arasına dahil oldu. İşte çiftçi kredisi veren bankalar;

 • Şeker Bank
 • Halk Bankası
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
 • Garanti Bankası
 • Yapıkredi Bankası
 • QNB Finansbank
 • Ziraat Bankası
 • Deniz Bank
 • Vakıf Bank

Tüm saydığımız bu bankaların hangisi çiftçilere hangi krediyi veriyor, hangi banka hangi imkanı sağlıyor bunları detaylı şekilde açıklıyoruz;

 1. Deniz Bank: Çiftçi dostu olarak bilinen bir bankadır. Deniz Bank sizlere tarımsal işletme kredileri, yatırım kredileri, projeli yatırım kredileri, BBBT (Benim Bahçem Benim Tarlam) kredisi, Genç Çiftçi Kredisi, TMO makbuz senedine dayalı krediler ve elektronik ürün senedi karşılığı krediler sunmaktadır.
 2. Şeker Bank: Tarım ekipmanları ve malzemeleri için kredi, tarımsal eko kredileri, kırsal kalkınmaya katkı kredisi, tarla büyütme kredisi gibi pek çok farklı alanda kredi imkanı sunmaktadır.
 3. Vakıfbank: Yatırım kredisi, işletme kredisi, projeli yatırım kredisi gibi kredi imkanları sunmaktadır. Bunlara ek olarak ise yüksek limitli çiftçi kredi kartı imkanı da Vakıfbank bünyesinde bulunmaktadır.
 4. Ziraat Bankası: Tarımsal sektörde ve hayvancılık sektöründe kurulduğu tarihten bu yana en büyük destekleri veren Ziraat Bankası çiftçilere en esnek limitli ve avantajlı kredi imkanları sunmaktadır. Liste içerisinde en çok tercih edilen banka olma ünvanını elinde taşımaktadır.
 5. QNB Finansbank: Geçtiğimiz yıllarda banka politikaları gereğince tarımsal ve hayvansal faaliyetlere kredi imkanı sunmayan QNB Finansbank yenilenen yüzü ile artık çiftçinin dostu olmaya oldukça emek sarfediyor. Eğer yeni bir oluşumun içerisinde bulunmak istiyorsanız Finansbank’ı tercih edebilirsiniz. Oldukça düşük faizli ve esnek vade imkanı QNB Finansbank içerisinde sizleri bekliyor.
 6. Yapı Kredi: ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) ile kredi veren bankalar arasındadır. Bu nedenle eğer ÇKS üyesi iseniz kolaylıkla YapıKredi’den çiftçi kredisi alabilirsiniz. Ayrıca YapıKredi sizlere 60 aya kadar vade imkanı sağlıyor. Çiftçinin dostu olan bankalardan biri olan YapıKredi ziyaret edilmek için oldukça iyi bir banka.
 7. Halk Bankası: Çiftçilerin oldukça fazla uğradığı bankada kişilerin isteği doğrultusunda hasat zamanından sonra başlayacak olan kredi ödemeleri imkanı ile çok sayıda müşterisi bulunuyor. Çiftçilerin vade imkanlarını ve taksit ödemelerini kendilerinin belirlemesi sayesinde banka çiftçiler arasında oldukça sevilen bir banka.

Saymış olduğumuz liste içerisinden en az bir bankadan mutlaka çiftçi destek kredisi alabilirsiniz. Bankalar ile görüşerek kendinize en uygun vade ve faiz imkanını sağlayanı tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.