Müşteri Hizmetleri

DİGİTÜRK MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLETİŞİM NUMARASI

Digitürk, 1999 yılında Çukurova Holding adı altında kurulmuş bir şirkettir. Kurulduktan 6 yıl sonra Bein Media Grup tarafından satın alınarak el değiştirmiştir. Önceki adı Lig TV olarak bilinmekteydi. Digitürk şirketi dijital platformlarda hizmet veren bir kuruluştur. Daha önceleri Lig TV olarak bilinen kanal ise şimdilerde Bein Sports olarak yayın hayatına devam etmektedir. Bu kanalı önemli kılan ise birçok kullanıcı tarafından Türkiye Süper Lig maçları için yayın adresi olmasıdır.

Digitürk aboneleri için Digitürk dijital yayın platformunun, popüler hale gelen onlarca platform arasından ön plana çıkmasının nedeni Digitürk bünyesinde Süper Lig Maçlarının canlı yayınlarını yapan eskiden Lig Tv adında olan ve şuan ki adı Bein Sports olan yayın adresidir. Bununla birlikte birçok içerik barındıran Digitürk Play gibi uygulamaları da bulunmaktadır.

Digitürk bünyesinde aktif olarak hizmet veren totalde 200 adet kanal bulunmaktadır. Bu kanalların içerisinde Digitürk tarafından oluşturulan Digitürk HD, Digitürk IQ ve Digitürk Plus gibi kendi ürettiği özel kanallar da yer almaktadır. Digitürk bünyesinde yayınlanmakta olan tüm kanallar en az HD kalitede hizmet vermektedir.

Digitürk Abone Sayısı

Digitürk abonelerinin toplam sayısı yaklaşık olarak 2019 Aralık verilerine göre 3 milyon 505 bin 600 üye olarak açıklanmıştır. Birçok dijital platformda (Netflix, Blu TV vs.) olduğu gibi Digitürk bünyesinde de köklü değişiklikler yaşanmıştır. Özellikle 2017 yılı içerisinde Digitürk kullanım teması gibi konularda köklü bir değişiklik yapmıştır. Ayrıca sadece Türkiye üzerinde hizmet vermemektedir. 2016 yılından sonra Digitürk, tam 5 kıta üzerinde bulunan 43 ülkede hizmet vermeye başlamıştır. Bu nedenle etki alanı bir hayli geniş dijital yayın platformlarından olduğunu söylemek mümkündür.

Bu kadar çok kullanıcısı olan bir platform olan Digitürk için müşteri hizmetleri numarası da sıklıkla araştırılmaktadır. Digitürk müşteri hizmetleri görüşmeleri yapabilmek için aranması gereken numara nedir? Müşteri hizmetlerine direkt olarak bağlanabilmek için takip edilmesi gereken adımlar nelerdir? gibi soruların cevapları yazımızda. İşte Digitürk müşteri hizmetleri iletişim numarası hakkında merak edilenler…

Digitürk Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri

Digitürk müşteri hizmetlerinden birçok konuda destek ve yardım alabilirsiniz. Digitürk müşteri hizmetleri abonelerinin sorunların hızlı bir şekilde çözülebilmesi ve abone olmak isteyen kullanıcıların her daim sorularını sorarak bilgi alabilmeleri için haftanın her günü ve günün her saati hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyetini kazanmak için sağlıklı bir destek hizmeti sistemine sahip olmak platformlar için çok önemlidir.

Digitürk abonesi olan birçok kişi sıklıkla Digitürk müşteri hizmetleri iletişim bilgileri hakkında araştırma yapmaktadır. Peki Digitürk müşteri hizmetleri ile hangi işlemler gerçekleştirilebilir?

Digitürk Müşteri hizmetleri ile gerçekleştirebileceğiniz bazı işlemler vardır. Bu işlemleri sizler için derledik.

Digitürk müşteri hizmetleri ile abonelik başvurusu yapabilirsiniz. Bu talebi henüz halihazırda Digitürk üyesi olmayan kullanıcılar kullanabilmektedir. Müşteri hizmetleri ile yapabileceğiniz bir başka işlem ise Digitürk abonelik sonlandırma veya abonelik nakil işlemleridir. Ayrıca fatura ödemek için müşteri hizmetlerini kullanabilir, paket değişikliği hakkında bilgi alabilir ve değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. Öte yandan aboneler tarafından Digitürk kullanılırken yaşanan sıkıntılar hakkında da müşteri hizmetleri detaylı destek olabilmektedir. Herhangi bir abonelik bilgisinin değişmesi halinde de Digitürk müşteri hizmetlerine durumu izah ederek bilgi güncellemeleri yapılabilmektedir.

Digitürk Müşteri Hizmetleri Ulaşım Numarası

Digitürk müşteri hizmetlerine ulaşabileceğiniz numaralar 0212 473 73 73 veya alternatif olarak 02012 473 73 83 numaralı sabit hat telefonlarıdır. Bu numara ile günün her saatli ve haftanın her günü iletişim halinde olabilir ve gerekli desteği alabilirsiniz.

Digitürk kullanımını internet ile gerçekleştirerek televizyon izleme keyfini istediğiniz her yere taşıyabilirsiniz. Ödenen ücrete tabi olarak kullanılabilen internet üzerinden kanalların tamamını izleyebilme özelliği Digitürk ayrıcalıklarından biridir. Ayrıca Digitürk tarafından verilen bir başka hizmet de uzaktan kayıt işlemidir. Bu bağlamda uzaktan kayıt ile evinizde olmasanız bile kayıt işlemini gerçekleştirebilir. Yayınları kaçırmazsınız. Digitürk’ün yenilenen yüzü ile birlikte ortaya çıkan yeni platformun temel sloganı teknoloji ile televizyonun birleşmesi fikridir.

Digitürk İnternet Üzerinden İletişim

Digitürk ile internet üzerinden de iletişim kurma imkanınız vardır. Digitürk resmi web sayfasına girdikten sonra iletişim formu doldurabilirsiniz. İletişim formu akabinde geri dönüş sağlanmaktadır.

Digitürk müşteri hizmetleri iletişim imkanları hakkında fazla seçenek görünmese bile aslında var olan kanallar aracılığı ile istenilen tüm işlemler yapılabilmektedir. Müşteri memnuniyetinin bir hayli önemli olduğu son yıllarda Digitürk tarafından da müşteri hizmetleri desteği aracılığı ile müşterilerin memnun edilmesi için çaba sarf edilmektedir. Akabinde verilen ulaşım kanalları aracılığı ile Digitürk müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve sorunlarınızın çözümü için destek alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu