Digitürk Play Nedir

Günümüzde internetten içerik izlemenin git gide popülerleşmesi Digitürk platformunu da harekete geçirerek Digitürk Play uygulamasını ortaya çıkarmasına neden oldu. Digitürk Play internet üzerinden hizmet alınan bir içerik izleme platformudur.  Son zamanlarda sıklıkla popüler olan Puhu Tv, Blu Tv veya Netflix gibi dizi izleme platformaları ile benzer özelliklere sahiptir. Digitürk Play kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir? Digitürk Play Paketleri Nelerdir? Digitürk Play ücretli midir? Digitürk Play abonesi olursam sözleşme imzalamam gerekir mi? Digitürk Play aboneliği kullanım koşulları nelerdir? Gibi sorular Digitürk Play kullanmayı düşünen herkesin kafasını kurcalamakta. İşte Digitürk Play hakkında merak edilenler.

 

Digitürk Play Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Digitürk Play kullanmak konusunda kararsız kalanlar için Digitürk Play kullanmanın avantajları hakkında bir derleme hazırladık.

Digitürk Play ve Digitürk Play gibi içerik izleme uygulamalarının en büyük artılarından biri hiçbir kuruluma gerek kalmaksızın sadece internet bağlantısı aracılığı ile içerik izlenebiliyor olmasıdır. Ayrıca 4 ekrana kadar kullanabilme imkanı uygulamayı mobil cihazlar, tabletler, bilgisayarlar ve akıllı televizyonlar gibi farklı cihazlardan da kullanmayı mümkün kılmaktadır.

Digitürk Play’i  diğer platformlardan ayıran en büyük artısı onlarca Televizyon kanalını canlı yayın seçeneği ile izleyebiliyor olmanız. Netflix gibi diğer içerik izleme platformları televizyon yayınları ve canlı yayın seçeneği üzerinde Digitürk Play kadar etkin güce sahip değildir. Platform üyelerine dizi, film, belgesel, çocuk yayınları, müzik ve tabi ki spor kanalları ile ilgili geniş bir arşiv sunmakta. Özellikle spor sevdalılarının evlerinden eksik etmediği Digitürk Play üyelik gerektiren maçları içleme imkanı sağlaması ile kendini diğer platformlardan ayırıyor. Süper lig maçlarının tek bir tanesini bile kaçırmam diyorsanız ve internetten izlemekte kararlı iseniz Digitürk Play size hitap edebilir.

Digitürk Play Paketleri Nelerdir?

Digitürk Play içeriğinde 3 adet paketle satışa sunuluyor. Kullanıcılarına, üyelikten önce 30 gün ücretsiz deneme imkanı veriyor. Digitürk paketlerine değinmek gerekirse 3 farklı paket seçeneği ile farklı kullanıcılara hitap eden paketler var.

Paketlerden ilki Digitürk Play eğlence paketi; yerli, yabancı film, dizi, belgesel içeriklerine ulaşılabilen taahhütsüz bir paket. Bu paket içeriğinde her yaşa uygun içerikler barındırması nedeniyle aile paketi olarak da görülebilmekte. Ayrıca paketi satın aldığınızda televizyonda kaçırdığınız popüler dizilerin tekrarlarını da bulabilirsiniz.

Paketlerden bir diğeri Süper Lig paketi; beIN sports kanalları ve tüm Süper Lig karşılaşmalarının izlenebildiği bir paket. Paketler aylık veya sezonluk olarak alınabilmekte. Herhangi bir taahhüt yok. 2020 Şubat itibari ile Süper Lig Paketi ayda 26 Türk Lirası olarak 5 Taksit imkanı ile kullanıcılara sunuluyor.

Son paket ise Spor Extra Plus paketi; dünyanın futbol yıldızlarını aynı pakette bulmak Spor Extra Plus le mümkün. Paket içeriğinde hiçbir kurulum ve taahhüt olmaksızın spor severler için dünyanın sporu aynı pakette. UEFA Euroleague, Şampiyonlar Ligi, Ligue 1, İngiltere Premier Ligi ve Serie A bünyesinde olan yıldız isimler ve NBA; ATP 1000 ve WTA Tenis Turnuvası maçları paket içeriğine dahil. Paket fiyatı 5 taksit imkanı ve ayda 19 Türk Lirasından başlayan fiyat seçenekleri ile alıcılara sunuluyor.

Digitürk Play Kullanmanın Dezavantajları Nelerdir?

Bu tarz platformları kullananlar için donma, gecikme, kesilme gibi sorunların yaşanıp yaşanmaması büyük önem taşır. İzleyicinin platforma verdiği ücretin hakkını almak istemesinden daha doğal hiçbir şey yok. Digitürk Play hakkında sistemsel olarak sunulanlara değindik. Şimdi müşteri şikayetlerine ve olumsuz yönlerine değinelim. Bir uygulama hakkında karar almadan önce kullananların yorumlarına bakmakta fayda var. Sistemsel olarak incelendiğinde onlarca insanın tercih etmek için can attığı Digitürk Play hakkında müşteri yorumları pek de olumlu değil.

Digitürk Play kullanıcısı olan birçok kişinin şikayetçi olduğu meselelerden biri gecikme sorunu. Özelilkle canlı yayın formatında izlenen maçlarda yaklaşık 30 saniye kadar gecikme olması Digitürk Play kullanıcılarının uzun süredir şikayetçi olduğu noktalardan biri.

Bunun yanında canlı yayın sorunu kadar çok gündeme gelmese de televizyon yayınlarında da yaklaşık 1 dakikalık bir gecikme mevcut. Bu sorunun yanına görüntü kalitesi sorunu da eklenince oldukça caydırıcı olabilmekte. Üstelik ücretler muadillerine göre bir tık daha fazla diyebiliriz.

İnsanların şikayetçi oldukları bir başka husus da mobil uygulama. Diğer platformların aksine Digitürk Play mobil uygulamasının hantallığı ile geride kalıyor.

Digitürk Play yorumlarını dikkate aldığını son güncelleme ile gösterdi. Tüm sorunlar çözüm bulamadı fakat sisteme giriş, maçları açmak, canlı yayın takibi ve kanalların kesilmesi gibi sorunlara büyük oranda çözüm getirdiğini söylemek mümkün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.