Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Serumu Nasıl Yapılır?

Cilt serumu son zamanlarda popüler hale gelen ve nemini kaybetmiş, soluk görünen ciltlerin bakımında oldukça etkili olan bir yöntemdir. Güzellik söz konusu olduğunda birçok kişi için yapılabileceklerin sınırı yoktur. Dışardan hazır markaların cilt bakım serumlarını almak da bu yollardan biri olabilir. Ancak dışardan satın aldığınız markaların ürünlerine güvenmekte zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Birçok markanın ürünlerinin tam olarak hangi içeriklere sahip olduğunu anlamak her zaman mümkün olmayabilir. Evde cilt serumu yapımı ise sizi bu dertten kurtaracak çareye kavuşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Bilinçli Farkındalık Yöntemi ile Stres Azaltma

Son zamanlarda trend haline gelen kendin yap kendin kullan trendleri cilt bakımı konusunda da oldukça etkili olmakta. Evde cilt bakımı serumu yapımı ile cildiniz için en uygun bakımı kendiniz oluşturabilirsiniz. Evde cilt bakımı serumu yaparken serumun cildiniz ile uyumundan emin olmalısınız. Cilt bakımı serumu cilt tiplerine göre farklılık gösterebilir. Bugün sizlere tarifini vereceğimiz cilt bakımı serumu doğal olarak yağlı olduğundan daha çok normal ve kuru ciltler için uygundur. Yağlı ciltler için cilt bakımı serumu kullanmak riskli olabilir. Zaten bir hayli yağlı olan ciltlerin yağ içerikli olan serumlar kullanırken ekstra dikkatli olmaları önerilir. Bununla birlikte, normal, karma ya da kuru ciltler için cilt bakım serumları ciddi anlamda etkili olabilmektedir. Evde cilt bakım serumu hakkında merak ettikleriniz ve kendi cilt bakım serumunuzu nasıl yapabileceğinize dair gerekli bilgileri yazımızın devamında paylaştık. İşte evde cilt bakım serumu tarifi:

Evde Cilt Bakım Serumu Tarifi

Evde cilt bakım serumu yapmak için sahip olmanız gereken malzemeleri aşağıda listeledik. Bu malzemelere cilt bakım mağazalarından ya da lokman hekimlerden ulaşabilirsiniz. Gerekli malzemeleri satın alırken malzemelerin kaliteli olduğundan emin olun. Cildiniz için kullanılacak her üründe olduğu gibi doğal yağ ve vitaminlerin kullanımı sırasında da dikkatli olmak gerekir. İşte cilt bakım serumu malzemeleri:

  • 4 adet e vitamini kapsülü,
  • 2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı,
  • 2 yemek kaşığı avokado yağı,
  • 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı,
  • 2 yemek kaşığı jojoba yağı,

Yukarıda yer alan malzemeleri temin ederken avokado yağını temin etmeden önce mutlaka avokado yağının soğuk sıkım ürün olduğundan emin olun. Soğuk sıkım olarak üretilen avokado yağlarının cilt için faydalı özelliklerinin korunması sağlanmaktadır. Bu nedenle alacağınız avokado yağı soğuk sıkım olmalıdır.

İlginizi Çekebilir! Ergenlik Sorunları Nelerdir?

Evde Cilt Bakım Serumu Yapılışı

Evde cilt bakım serumu yapılışına geçmeden önce bir adet yemek kaşığı ve bir kase hazırlayın. Kasenin içreisine 4 adet e vitamini kapsülünü boşaltalım. Daha sonrasında malzemelerin her birini teker teker kasenin içerisine aktaralım ve karıştıralım. Karışımın iyice homojen olana kadar karıştırılması gerekir. Sonrasında ise karışımı püskürtmeli başlığı olan bir şişeye aktarabilirsiniz. Ya da bunun yerine damla sistemi ile çalışan kutular da tercih edebilirsiniz. Bakım serumunuzu mutlaka kuru ve karanlık bir yerde muhafaza etmeye özen gösterin. Sıcak ve güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Serumu kullanmadan önce ise mutlaka cildinizi temizleyin. Kirli ciltler üzerine uygulanan cilt bakım serumları beraberinde ciltte leke oluşumuna neden olabilir. Bu gibi nedenler ile cilt bakım serumunu sürmeden önce cildinizi iyice temizlemenizde fayda var.

Yukarıda yer alan cilt bakım serumu tarifini kullanarak pahalı markalara büyük miktarlar ödemeden kendi bakım serumu tarifinizi oluşturabilir ve bittikçe yineleyebilirsiniz. Evde cilt bakımı serumu ile güzelliğinizi kendi ellerinize alın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu