Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram geçtiğimiz günlerde işletme hesabını Türkiye’de kullanıma sunmuştur. İşletme hesabı 500 milyondan fazla instagram kullanıcısı sevindirmiştri. Özellikle iş yeri sahipleri ve instagramdan satış yapan işletmelerin yüzünü güldürmüştür. İşletme hesabı sayesinde kullanıcılar telefon numaralarını, adreslerini sayfalarına ekleme imkanı bulmuşlardır. Bu sayede kullanıcılar firmayı instagram üzerinden aradığı zaman sayfalarından yol tarifialabilecek ve “ Ara “ butonunu kullanarak hemen işletmeyi arayabileceklerdir. İşletme hesabına geçiş yapan firmaların sayfaları kurumsallık ve itibar kazanmış olacaktır. Sizi arayan müşterileriniz bütün platformlarda aynı adresi ve telefon numaralarını görünce güven kazanmış olacaksınız.

Instagram işletme hesabı özellikleri

Instagram işletme hesabı, tüm firmaların ve instagramdan satış yapanların yüzünü güldürecek bir çok özelliği bizlere sağlıyor.

İletişime Geç Özelliği

İnstagram işletme hesabı bizlere üç farklı iletişim olanağı sunuyor. Bunlar; telefon, e-posta adresi, kısa mesaj eklemedir. Bu üç yöntemin hepsini aynı anda sayfanızda gösterebilir yada istediklerinizi seçerek gösterebilir veya göstermeyebilirsiniz. İsterseniz de bu özelliği hiç kullanmaya bilirsiniz.

Yol Tarifi Al Özelliği

İletişime geç özelliğine ek olarak profilinizde adresinizi tam olarak yazarsanız sayfanıza girecek olan kullanıcılar adresinize yol tarifi alabileceklerdir.

İstatistik Özelliği

Instagram işletme hesabına geçtikten sonra sağ üstte istatistik ikonu olacaktır. Bu özellik sayesinde tüm paylaşımların etkileşim oranlarını takip edebilecek ve etkileşimi çok olan ürün üzerinden daha çok çalışmaya başlayabileceksiniz.

Instagram İşletme Profiline Nasıl Geçebilirim?

Instagram işletme hesabına geçiş yapabilmek için instagram hesabınız olması ve uygulamaın telefonunuza yüklü olması gerekmektedir. Bu işlemler olduğunu varsayarak ilk olarak instagram uygulmasını açıyoruz. Sağ altta bulunan profil resmimizin üzerine tıklıyoruz. Açılan profil sayfamızda sağ üstte bulunan alt alta üç noktaya basıyoruz. Sonrasında hesap sekmesi altında “ İşletme profiline geç “ yazısına tıklıyoruz. Devamında profil resmimizin içerisnde bulunduğu bir sayfa açılacaktır.

Sayfada “Instagram İşletme Araçları’na Hoş Geldin, kullanıcı adınız “  yazacaktır. Burada devam butonuna basıyoruz. Sayfanın devamında işletme hesabı ile ilgili bilgiler verilecek ve sizden adres, telefon numarası vs. girmeniz istenecektir. Bu  istenilen bilgileri yazarak işletme hesabına geçmiş olacaksınız. Yukarıda bahsettiğimiz tüm özellikleri artık kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.