ref: refs/heads/v3.0

  İş Bankası İmece Kart Nedir?

  İş Bankası imece kart, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini devam ettirebilmesi ve tohum, fide, mazot gibi tarımsal ihtiyaçlarına finansman sağlaması amacıyla İş Bankası tarafından verilen imece kredisinin kullanımını sağlayan karttır. Türkiye’nin en büyük ikinci piyasa hacmine sahip olan İş Bankası, tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşları düşünerek, tarımsal üretimin sekteye uğramaması ve üretimin artması amacıyla İmece Kart hizmetini sunmaktadır.

  İmece Kart sadece çiftçilere sunulan özel ve avantajlı bir kart hizmetidir. İmece kart hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabilir. Bu sayede İmece karta sahip olan çiftçilere başka bir karta ihtiyaç duymadan tüm tarımsal ve kişisel harcamalarını İmece Kart üzerinden yapabilir. Piyasada tarım kart olarak da bilinen imece kartın, birçok özellik ve avantajı vardır.

  İş Bankası İmece Kart Özellikleri ve Avantajları

  İş Bankası, tarımsal faaliyetlerle uğraşan emekçi vatandaşlarımızın, yıl içerisinde yaşadıkları finansman sıkıntısına çözüm üretmek amacıyla bu kişilere tarım kredisi vermektedir. Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşanlara verilen tarım kredisi yine İş Bankası tarafından verilen İmece Kart aracılığıyla kullanılmaktadır. Bunun dışında İmece Kartın nerelerde kullanıldığı, hangi avantajları sağladığını sizin için inceledik.

  Yılda Bir Defa Ödeme

  • İmece Kart sahipleri, tarımsal ürünlerini (gübre, tohum, mazot, fide, tarımsal ekipman vs.), İş Bankası ile anlaşmalı üye işyerlerinden almaları halinde İmece Kart aracılığıyla ödeme yapabilirler. Çiftçiler İmece Kart ile bu yaptıkları alışverişleri yılda bir defa belirledikleri hesap dönemi içerisinde ödeyebilirler. İmece Kartın esnek yapısı sayesinde, çiftçiler kendilerinin belirlediği hesap döneminde ödemeyi tercih edebilirler.

  Faizsiz Kredi Kullanımı

  • Çiftçilerin İmece Kart üzerinden yaptıkları alışverişler, İş Bankasının verdiği tarım kredisi limitinden düşülür.
  • İmece Kart ile tarımsal ürün alan çiftçiler, ödeme günlerini geçirmemek kaydıyla alışverişleri için ekstra bir faiz ödemezler. Kısacası, çiftçiye destek olmak isteyen İş Bankası, çiftçinin üretiminden, emeğinden hiçbir kar payı almaz.

  Puan Kazanma Fırsatları

  • İmece Kart kullanarak anlaşmalı iş yerlerinden yapılan mazot dışındaki tüm tarımsal ürün alışverişlerinde, belirli oranlarda İmece Puanı alabilirsiniz. Ayrıca, İmece Kartın, banka kartı özelliğini kullanarak yaptığınız tüm alışverişlerde de Maxi Puan toplayabilir ve daha sonraki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

  Tarsim Sigortası Faizsiz ve Komisyonsuz

  • İş Bankası İmece Kart kullanan çiftçiler, şubelere giderek hasat döneminde geri ödemek kaydıyla 3 ay faizsiz ve masrafsız Tarsim sigortası yaptırabilirler.

  Bankamatik Kartı Özelliklerinden Yararlanın

  • Çiftçilerin ticari faaliyetlerinde kullanması kapsamında verilen İmece Kart, asıl olarak ticari bir karttır. Ancak, ülkenin emekçilerine destek vermek isteyen İş Bankası, bu kartların bankamatik kartı olarak da kullanılmasına ve günün 7/24 İmece Kart üzerinden; para gönderme, para yatırma, para çekme, fatura ödeme ve yatırım işlemleri yapılmasına imkan veriyor.
  • Ayrıca İmece Kart sahibi çiftçiler, yurtiçi ve yurtdışında bulunan Maestro altyapısını kullanan ATM’lerden istedikleri gibi para çekebilirler.

  İş Bakası İmece Kart Nerede Kullanılabilir

  Çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini sürdürebilmeleri amacıyla verilen İmece Kart; gübre, zirai ilaç, mazot, hayvanlar için yem, fide gibi tarımsal ürünler satan yerlerde kullanılabilir. Bu işyerleri dışında İmece Kart ile ödeme yapmak mümkün değildir. Ancak İmece Kartın bankamatik özelliğini kullanarak kişisel hesabınızdan ödeme yapabilirsiniz.

  İş Bankası İmece Kart Başvuru ve Şartları

  İş Bankası İmece Kart alabilmek için öncelikle tarımsal faaliyetle uğraşıldığının kanıtlanması gerekmektedir. Bunun için resmi bir kurum veya odadan alınacak yazı yeterli olabilir. Bu belgenin dışında kart başvurusunda bulunan kişinin kredi puanının düşük olmaması önemlidir. Kredi puanı düşük olan çiftçilerin, kredi puanı düşük olanlara kredi veren bankaları araştırmasını tavsiye ederiz.

  İş Bankası İmece Kart sahibi olabilmek için en yakın şubeye giderek başvuru dilekçesi vermeniz yeterli olacaktır. İş Bankası, aldığı başvuruları ortalama 2-3 gün içerisinde sonuçlandırarak başvuru sahibine mail ve SMS yolu ile bilgilendirme mesajı gönderir. İmece Kart Başvurusu kabul edilen kişiler, başvuru yaptıkları şubeye giderek kartlarını elden teslim alabilecekleri gibi kartın kargoyla adreslerine gönderilmesini de talep edebilirler.

  İmece Karta 10-15 gün önce başvuru yapmalarına rağmen taraflarına halen olumlu ve olumsuz dönüş yapılmayan kişiler doğrudan İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak başvurularının son durumu hakkında bilgi alabilirler.

   

   

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.