Nasıl Yapılır?

Kredi Kartsız Apple Kimliği Nasıl Açılır?

İlk defa yeni bir Apple cihazı aldık ve tüm olanaklarından yararlanabilmek isteriz peki bunu nasıl yapacağız. App Store hesabı açmak için bir Apple kimliği oluşturmamız gerekmektedir. Apple cihaz kullanıcıları Apple kimliği alırken kredi kartı kullanmak istemiyor. Ücretli uygulama almayacaksak veya internette kredi kartı numaralarımızı vermeye güvenemiyorsak, sadece ücretsiz uygulamalar için Appel kimliği almak istiyoruz. Eğer ki ücretsiz hesap alamadıysanız, Apple kimliği değiştirme işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Yazımızın devamın da kredi kartı kullanmadan Appel kimliğini nasıl alacağımızı anlatacağım.

iPhone veya iPad üzerinden ücretsiz Appel kimliği Nasıl Oluşturulur?

İlk olarak Appel cihazımızı açarak App Store ye giriş yapıyoruz ve ücretsiz herhangi bir uygulama indirmek için istediğimiz uygulamaya basıyoruz. Karşımıza “Mevcut Appel kimliği kullan , yeni Appel kimliği oluştur ve çıkış” olmak üzere üç seçenek çıkıyor. Biz burada yeni Appel kimliği oluştura tıklıyoruz.

Açılan sayfada ülkeler bizi karşılıyor biz burada Türkiye’yi seçerek kabul et yazısına tıklayarak devam ediyoruz. Bir sonraki sayfada E-posta adresimiz ve parola oluşturacağımız alan geliyor buraya doğru biligleri yazıyoruz ve sayfanın altında bulunan üç adet gizli soru belirlememiz isteniyor.

Buraya da uygulamada olan bir gizli soru şablonlarından birini seçiyoruz ve altına cevabını yazıyoruz. (Gizli soru işlemi şifremizi unuttuğumuzda şifremizi değiştirmemiz için bize lazım olacak lütfen unutmayacağınız cevabı yazınız) ve davamında kurtarma e-postasıda yazarak işlemimize devam ediyoruz. Sayfanın devamında kişisel bilgilerimizi yazmamız gerekiyor buradaki alanları dolduruyoruz. Sayfayı doldurduktan sonra ileri dediğimizide kredi kartı biliglerimizi yazacağımız bölüm karşımıza geliyor. Bu bölümde “hiçbiri” yazısı aktif olmuş oluyor.

Burada hiçbiri yazısını seçiyoruz ve kişisel bilgilerimizi girmemiz gereken alanı tekrar dolduruyoruz. Bu adımı da tamamladıktan sonra Appel kimliği oluşturmanız için bir kaç işlem daha olacaktır sayfayı kapatmadan istenilen biligleri ve işaretleri seçerek kredi kartı kullanmadan Appel kimliğimizi oluşturmuş oluyoruz. Bu yazımızda ki amacımız kredi kartı biliglerimizi vermeden appel kimliği oluşturmaktı yazımızdaki adımları sizde kendi Appel cihazınızda uygulayarak hiçbiri sekmesini açabilir ve kartsız appel kimliği oluşturabilirsiniz. Bir sonraki adımlar ile ilgili takıldınız yer olursa yorum kısmına yazmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu