Nasıl Yapılır?

Passolig Vize Yenileme işlemleri Nasıl Yapılır

Passolig, spor sever taraftarların maçları canlı canlı stadyumlarda izleyebilmek için kullandıkları elektronik kart uygulamasıdır. Passolig üyeliği ve bilet alma işlemleri Passolig Kart aracılığı ile yapılmaktadır. Artık bilet almak için zorunlu hale gelen Passolig üyeliği, taraftarlar için devamlı olarak kullanılan bir hizmet haline gelmiştir. 

Passolig elektronik kart uygulaması 14 Nisan 2014 tarihinde yürürlüğe koyulmuş bir uygulamadır. Taraftarlar Passolig üyeliği ile maçlara bilet alabilmekte, kartlarını alışveriş kartı olarak kullanabilmekte veya farklı kart seçeneklerinden Passolig Kredi Kartı ile kartlarını kredi kartı olarak da kullanabilmektedirler. E bilet yöntemi ile bilet alma işlemlerinin gerçekleştirildiği Passolig Kart kullanımı için bazı hususlar mevcuttur. 

Farklı Passolig Kart seçenekleri için farklı hizmet sözleşmelerinin olduğu Passolig üyeliği kart sahiplerinin düzenli olarak vize yenileme işlemleri yapmalarını gerekli kılmakta. Peki Passolig Vize Yenileme İşlemi Neden Yapılır? Passolig Vize Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır? Passolig Vize yenileme işlemi ücretleri ne kadar? Gibi sorular ise futbol severlerin akıllarına takılan sorular arasında. İşte Passolig Vize Yenileme İşlemleri hakkında merak edilen her şey…

Passolig Vize Yenileme İşlemi Neden Yapılır?

Passolig vize yenileme işleminin neden yapıldığı Passolig üyeliği satın alan spor severlerin merak ettiği konulardan biri olarak araştırılmakta. Vize yenileme işlemleri yılda bir kere yapılır. Vize yenileme işlemini gerçekleştiren taraftar tüm yıl boyunca bu işlemi tekrarlamak zorunda kalmaz. Normal kartlarda yıllık olarak kart kullanım ücreti gibi bir ücret alınır. Ancak Passolig kart kullananlar için durum böyle değildir. Passolig Kart vize yenileme işlemi için taraftarların ödedikleri para kart yenileme veya güncelleme işlemleri için alınan bir ücret değildir. Bu miktar, Süper Lig ve PTT 1. Lig karşılaşmalarını izlemek için e bilet sisteminden yararlanılabiliyor olması nedeniyle alınan bir ücrettir.

 Ayrıca spor severler vize yenileme ücreti ödediklerinde taraftar oldukları takıma da maddi destek sağlamış olurlar. Çünkü vize yenileme işleminden elde edilen gelirin yarısından fazlası Passolig ile takımlar arasında yapılan sözleşme gereği takımlara aktarılır. Böylece taraftar takımına katkı sağlamış olur. Taraftarlar her sezon yenilenen Passolig üyeliği ile elektronik bilet sistemini kullanarak sezon boyunca futbol karşılaşmalarını bilet alarak izleme imkanına sahip olurlar. 

Passolig Vize Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır? 

Passolig vize yenileme işlemleri gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Passolig üyesi olan taraftar 6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair çıkarılan kanun gereği Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig maçlarına giriş yapabilmek için elektronik kart kullanmak zorundadır. Passolig kartı kullanmaya devam etmek için yıllık e bilet kullanım süresi uzatılmalıdır. Böylece maç bileti satın alma ve stadyuma giriş işlemleri için kart kullanılabilir hale gelecektir. Passolig Kart vize yenileme işlemi yapmak için öncelikle Passolig internet sitesine kullanıcı tarafından giriş yapılmalıdır. Giriş yapan kullanıcı açılan ana sayfada menü seçeneklerinin üzerinde “e bilet süresini uzat” seçeneğine tıklamalıdır. Çıkan ekranda gerekli bilgileri doldurduktan sonra vize yenime işlemini tamamlamak için yılda bir kez yapılan e bilet süresini uzatmak için ödeme işlemini yapmalıdır. Ödeme işlemi Passolig kart sahiplerine kolaylık sağlamak amacıyla birçok yol ile gerçekleştirilebilmektedir. 

Passolig kartın kullanım süresini Passolig kartınızın içinde bakiye varsa kendi kartınızı kullanarak veya başka herhangi bir kredi kartınızı kullanarak uzatabilirsiniz. Ek olarak en yakın N kolay Kart işlem merkezlerini kullanarak da nakit verip uzatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer mobil ödeme yapmak istiyorsanız Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hatlarından birine sahip olan telefonunuzdan SMS gönderme yolu ile e bilet kullanım süresini uzatabilirsiniz. 

Passolig Vize Yenileme İşlemi Ücretleri Ne Kadar? 

Passolig kart yenilemek isteyen taraftarların sorduğu sorulardan biri olan Passolig Vize Yenileme Ücretleri farklılık göstermektedir. Yıllık kullanım ücreti olarak da tabir edilen Passolig vize yenileme işlemi ödemeleri taraftarın hangi hangi Passolig kartı kullandığına ve hangi takımı tercih ettiğine bağlı olarak değişmektedir. İşte güncel 2020 Passolig Vize Yenileme Ücretleri…

 

  • Galatasaray, Beşiktaş, TFF Logolu ve Logosuz Passolig Kartları E bilet yıllık kullanım bedeli: 48,50 Türk Lirası
  • Fenerbahçe TFF Logolu ve Logosuz Passolig Kartları E bilet yıllık kullanım bedeli: 48 Türk Lirası. 
  • Trabzonspor TFF Logolu ve Logosuz Passolig Kartları E bilet yıllık kullanım bedeli: 40,50 Türk Lirası. 
  • AnkaraGücü TFF Logolu ve Logosuz Passolig Kartları E bilet yıllık kullanım bedeli: 45 Türk Lirası. 
  • Bursaspor TFF Logolu ve Logosuz Passolig Kartları E bilet yıllık kullanım bedeli: 36 Türk Lirası. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu