Nasıl Yapılır?Teknoloji

Yandex Hesabı Nasıl Açılır?

Yandex, online olarak bilgi arayan kullanıcılar için geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam eden, kullanıcılarına internet’te istedikleri bilgileri anlık olarak aramalarını sağlayan arama motorudur. Yandex, Google arama motoruna rakip olarak Rusya’da yaklaşık 25 yıl önce Ilya Segalovich ve Arkady Volozh isimli Rus programcı olan iki arkadaş tarafından kurulmuştur. Şu an Rusya dışında Türkiye ve Dünyanın hemen hemen her yerinde faaliyetlerini sürdüren bir şirkettir.

Yandex, kullanıcılarına insan odaklı olacak şekilde teknoloji üreten ve ürettiği teknolojinin ticari boyutunu ikinci plana atmaktadır. Öncelikli hedefi, kullanıcı için ‘faydalı’ olabilmektir. Yandex, Türkiye’deki ve Dünya’daki internet kullanıcıları için yeni bir alternatif olmayı, kullanıcıların yaşadığı ülke kültürlerine göre arama yapabilmelerini sağlamaktadır. Bu sebepten dünyanın çoğu yerinde kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır.

Yandex Hesabı Açma

Yandex hesabı açtıktan sonra kullanıcılar için sunduğu tüm hizmetlerden yararlanabileceksiniz. Tüm hizmetlerden yararlanabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olmak için ilk olarak Yandex web sayfasına internet tarayıcımızdan giriş yapıyoruz. Sayfaya giriş yaptığımızda karşımıza arama motoru çıkacaktır.

Bu sayfayı kullanarak istediğiniz bilgiyi arama yapabilirsiniz. Sayfanın sağ üstünde bulunan “ Giriş Yap “ linkine tıklıyoruz. Açılan sayfada sol tarafta sarı renkli “ Hesap Oluştur “ butonuna tıklıyoruz. Bizi doldurmamız gereken bir form karşılıyor. Buradaki birinci ve ikinci kutuya adımızı, soyadımızı yazıyoruz. Devamında yandex hesabımıza erişebilmek için bir kullanıcı adı yazmamız gereken kutuya bir kullanıcı adı yazıyoruz. Daha önce kullanılmamış kullanıcı adı yazmamız gerekmektedir.

Sonrasında 8 karakterli bir şifre yazıyoruz ve altında bulunan kutuya yazdığımız şifrenin aynısını tekrar yazıyoruz. ( Hata yapmamak için lütfen tekrarlayın ) Şifremizi yazdıktan sonra cep telefon numaramızı yazmamız istenmektedir. Buraya numaramızı yazıyoruz, yazmak istemeyen kullanıcılar “ telefonum yok “ linkine tıklasın. Telefonu yazmadığımız için şifremizi unuttuğumuzda yenilemek için güvenlik sorusu belirlememiz ve cevabını yazmamız istenmektedir. Güvenlik sorusunu sayfada bulunan şablondan seçiniz ve cevabını yazınız. Son olarak kaydı tamamlamamız için resimdeki karakterleri kutuya yazıyoruz ve kullanıcı sözleşmesini onaylıyoruz. Sayfanın altında bulunan “ Kaydol “ butonuna tıklayarak kayıt işlemimiz gerçekleştirilmiş olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu