Banka & Finans

Pep Kartı Ücretleri Nelerdir ve Nerelerden Alınır

Son dönemlerde oldukça revaçta olan kartın nerelerden alındığı ve ücreti merak konusu olmaktadır. Pep kart hayatınızı kolaylaştıracak kampanyaların imkânını sunmaktadır. Değerli okuyucularımız, PeP kartı her şeyden önce bir elektronik ödeme sistemidir. Muadili olarak Papara sayılabilmektedir. Yurt içi ve yurt dışı transferleriniz, yabancı para işlemlerinizi düşük komisyon oranlarıyla yapabilmektesiniz. İninial gibi bir kart olan PeP daha çok yurt dışı işlemleri için kullanılmaktadır. PeP kartıyla vadeli birikim yapamazsınız., ön ödemeli karttır. ATM’lerden para çekebilir ya da anlaşmalı olduğu ATM’lerden para yatırabilirsiniz. Birikimleriniz tamamıyla devlet güvencesi altındadır ve bu tür ödeme sistemleri her daim devletler tarafından denetlenmektedir. PeP kartı son derece güvenli olup herhangi bir siber saldırı durumunda verileriniz güvendedir. Bankacılık ve ödeme finans uygulamalarının bir çoğu sıkı güvenlik prosedürlerinden geçmektedir. PeP kartı 13 yaşından büyük bireyler kullanabilir. PeP kartı sayesinde Netflix gibi platformlarda belirli indirimler sağlarsınız. Her dönemde farklı kampanyalar sunarak PeP kart sahiplerini mutlu etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı ödemelerinizi çok düşük havale ve eft ücretleriyle gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik döviz bazında yaptığınız ödemelerde bile.

PeP Kart ile ATM çekimlerinde ücret keser mi?

PeP ödeme sistemlerinin anlaşmalı olduğu ATM’lerden çekerseniz herhangi bir komisyon almamaktadır. 2021 yılı itibarıyla anlaşmalı olduğu banka Halk Bankası’dır. Halk bankasının atm sayısını da hesaba katarsak PeP kartı ile ATM’lerden para çekmek ve yatırmak için çok zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz. Diğer bankaların ATM’lerinde de para çekilmektedir fakat komisyon almaktadır. Çevrenizde Halk Bankası’nın herhangi bir ATM’si yoksa 2021 yılındaki güncel tarife bu yöndedir;

Halk Bankası harici Yurt içi ATM Para Çekme ve Yatırma İşlemleri: %1 + 0.91₺ komisyon kesmektedir. Kısaca 100 liralık bir işlem yapmak istediğinizde 2 liraya yakın bir para komisyon olarak bankalara ödenmektedir.

PeP Kart İçin Ne Kadar Öderim?

PeP Kartını kullanmak ve temin etmek için para ödemezsiniz. PeP Kartını getiren kurye için de bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.  Kartın kullanımı ve temin edilmesi ücretsizdir.

PeP kartının daha çok Türkiye bazlı olan ve döviz üzerinden herhangi bir işlem yapılmayan popüler modeli için İninal Nedir? Nasıl Kullanılır? konumuza da bir göz gezdirmenizi isteriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu