Ptt Müşteri Hizmetleri

PTT Müşteri hizmetleri iletişim numarası, müşteri temsilcileri ile görüşme sağlamak için içerikte yer alan iletişim numarası üzerinden PTT’ye ulaşabilirsiniz.

Gerçek İsmi Posta Telgraf Teşkilatı olan bu markanın kısaltımı Ptt’dir. Ne zaman kurulmuştur diye soracak olursanız 1840 yılında kurulmuştur ve kurucusu Osmanlı Devleti’dir. İlk adı ‘Nezaret’ olan Ptt yıllarca farklı değişimlere imza atmıştır. Telgraf hatlarının kurulmasından nakil şebekelerinin kurulmasına kadar birçok yenilik yapmıştır. Genel merkezi Ankara’nın ulus ilçesinde yer almaktadır. Çoğu Ptt bayisinin yakınlarında telefon kulübesi yer almaktadır ve kartınızla görüşme yapabilirsiniz. Posta dağıtımı sektöründe lider olan Ptt Şirketi’nin bugün ki yöneticisi Hakan Gülten’dir ve genel müdür olarak görev yapmaktadır. Postam ne kadar sürede gider veya gelir? , Postama zarar gelir mi? , postam yanlış bir yere gider mi? Gibi sorularla kafanızı yormaya gerek yok. Hızlı ve güvenli dağıtımıyla müşterilerinin saygısını kazanmaktadır. Türkiye’ye yaptığı gibi yurtdışına da posta göndermektedir. Ptt’ye cihazlarımdan ulaşabilir miyim?

Ptt Online Bilgi

Müşteri hizmetlerine fazlasıyla önem veren Ptt müşterilerine gerek web sitesi ile gerek çağrı merkezi ile karşısına çıkmaktadır. Hala istediğiniz cevabı bulamadıysanız web sitesinin bölümlerinden istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Size en yakın Ptt bayisini öğrenmek için Ptt web sitesinden faydalanabilirsiniz. Yurt dışına gönderdiğiniz postanızın gönderi süresi, gönderi takibi, gönderi ücreti gibi ayrıntılı bilgilere ulaşmak için Ptt web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ptt Çağrı Merkezi

Kargonuz hakkındaki bilgileri internet aracılığıyla öğrenemediyseniz şubeden veya Ptt çağrı merkezini arayarak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezi numaraları 0312 509 50 00, 444 1 788’dir. Kafanızdaki soru işaretlerini bu numaraları arayarak kaldırabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için postanız hakkında gerekli bilgileri bilmeniz gerekmektedir. Bu işlemler için operatörünüz sizden ücret tahsil edebilir.

İlginizi Çekebilir! UPS Müşteri hizmetleri

Ptt Sms İle Bilgilendirme

Postanızın takip sürecinde Ptt sizlere kargo hakkında sms ile bilgi sağlamakta ve bu bilgileri anlık olarak yollamaktadır. Daha çok emekli vatandaşların kullandığı sms özelliği kredi, maaş gibi bilgileri sizlere ücretsiz yollamaktadır.

Ptt Canlı Destek

08.00 ve 17.00 saatleri arasında hizmet veren canlı destek projesi ile Ptt görüşmelerinizi Profesyonel çalışanlarla canlı olarak yapabilirsiniz. Farklı Ptt Hizmetleri var mıdır?

İlginizi Çekebilir! Netflix nedir?

Ptt Hizmetleri

Normal sunduğu hizmetlerden farklı hizmetleri de vardır. Bunlar:

  • PttKep: Bu sistemde e-yazışma, e- tebligat, e-imza ’ya benzer uygulamalar yer almaktadır.
  • Mektup Sepeti: Geçmişte yaygın olan mektuplaşma teknolojisini günümüzde de yerini sürdürmesi için kurulan bir uygulamadır. Herhangi bir şubeye gitmeden evde yazdığınız postayı istediğiniz yere yollayabiliyorsunuz.
  • Turpex: 2013 yılı ortalarında kurulan bu hizmet uluslararası kargo hizmetidir. Dokümanlarınızı, evraklarınızı, eşyalarınızı ağırlık ve boyutuna göre fark etmeden taşıyan hizmettir.
  • Ptt Filateli: Türkiye Cumhuriyeti adına pulları çıkarması için 5584 sayılı yasa ile T.C. Ptt’ye vermiştir. Sergilerde, müzelerde sunulması için ve filatelinin tanınması için bu hizmeti Ptt özenle yapmaktadır.
  • HGS: 2012 yılının Eylül’ünde devreye giren bu hizmet otoyol, köprü gibi yerlerde araçlarınızdan geçiş ücreti kesen teknolojidir. Araçlarınızın camlarına yapıştırdığınız kod ile hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Ptt sizlere birden fazla hizmet vermekle birlikte sorularınıza da çeşitli yollarla cevap vermektedir. Bazı firmalardan üstün olan Ptt dünyada ve Türkiye’de hızla büyümektedir. Her gün yeni projelere imza atan Ptt’ye postanızı güvenle teslim edebilirsiniz

Bu yazımızda sizlere Ptt hakkında bilinmeyen bilgilere yer verdik. Ptt Müşteri Hizmetlerinden, online bilgi, çağrı merkezi, sms ile bilgilendirme, Pttkep, Mektup Sepeti, Turpex, Ptt Filateli ve global çalışmalarına kadar bahsettik. Ptt hakkında daha fazla bilgi için bizi takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.