Nedir?

Rüyada Yağmur Görmek Ne Anlama Gelir?

Yağmur, insanlar arasında bolluk, bereket, rahmet gibi kelimelerle anılır. Kişilerin rüyada yağmur yağdığını görmesi ya da yağmurda ıslandığını görmesi yine bu kelimelerin çağrıştırmalarıyla tabir edilir. Rüyada görülen yağmurun tabiri vardır. Bunların geneli iyi yönde, güzel, iç rahatlatan tabirlerdir. Yağmur kişiye hayır ve bereketi işaret eder. Rüyasında yağmur yağdığını gören kişiyi sağlıklı ve mutlu günler bekliyor demektir. Yağmur, gören kişinin uzun zamandır gösterdiği çabaların meyvesini verme zamanının geldiği rivayet edilir. Hanesindeki maddi kazancın artacağının, bereketin artacağı tabirler arasındadır. Rüyasında yağmur yağdığını gören kişi aile hayatında da saadeti bulacaktır. Ayrıca kişinin var olan kötü huy ve alışkanlıklarından defolacağının da işaretçisidir yağmur. Kötü huy ve alışkanlıklarından kurtulmaya karar veren kişi için tövbe kapıları açılacaktır ve bu rüyayla birlikte tüm günahları için tövbe etmesi işaret edilir.

Rüyadaki yağmur eğer sağanak ise gören kişiye zararının dokunup dokunmadığı önemli bir detaydır. Eğer rüyasında sağanak yağmur yağdığını gören kişi gördüğü bu sağanak yağmurdan zarar alıyorsa bu rüya normal yağan yağmurdan ya da zarar vermeyen sağanak yağmurdan çok farklı yorumlanır. Klasik yağmur tabirlerinin tüm ayrıntılarını unutup zararlı sağanak yağmur için yeni bir sayfa açmak gerekir. Rüyasında sağanak yağmur yağdığını gören kişinin bu sağanaktan aldığı zarar kendisine, meydana gelecek bir hastalık ya da felaketin işaretlerini verir. Böyle bir rüyayı gören kişi büyük üzüntülerle karşılaşabilir. Bu nedenle rüyayı gördükten sonraki hayatına temkinli ve bilinçli devam etmesi gerekmektedir. Yağan sağanak yağmur eğer kişiye zarar vermiyorsa, sakince yağıyorsa bereket, bolluk ve helal paraya delalet eder.

Belirli bir yere yağan yağmur ise alimler tarafından lut kavmine benzemeye, ölçü ve tartıda eksiklikler yapıldığıyla alakalı tabirler de bilinmektedir. Yine bir bölgeye mahsus olan yağmur, o bölgede üzüntüye neden olan bir olayın sonunun geleceğine, gönüllere ferahlık geleceğine rivayet eder. Ayrıca sene ve ay başlarında sükûnet ve sakinlikle yağan yağmur, rüyayı gören kişiye o ay veya yıl içinde mutluluk, huzur ve bereketin hanesinden eksik olmayacağının haberini verir.  Bunlara ek olarak yağmur, rüyayı gören kişinin misafirlik durumu varsa bu misafirlik durumunun biteceğine ve yolculuğun başlayacağına rivayet eder. Bu rüyalardan farklı olarak bazı kimseler rüyasında yağmur yağarken ıslanmadığını belirtmektedirler. Bu kimseler için beklenmeyen bir olayın sinyalleri veriliyor da denebilir. Bu kişiler eğer bir durumun peşinden ısrarla gidiyor ise bu durumun onlara zarar olarak geri döneceği ve bu ısrarından pişman olacağı rivayet edilir. Ayrıca rüyada görülen yağmurun dini açıdan büyük bir önemi vardır. Rüyada yağmur görmek, inanç değerleri yüksek, manevi bir aşka sahip, Allah yolunda kimselerin varlığını müjdeler. Yağmurda ıslanan kişiye yağmur iman verir ve iyi huylu kılar olarak inanılır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu