Nasıl Yapılır?

Şirket Mail Adresi Nasıl Açılır?

Kurumsal kimliğin olmazsa olmazları arasında bulunan şirket mailidir. Şirketiniz adına kullandığınız e-posta adresleri sizlere saygınlık ve ciddiyet katacaktır. Örneğin; bir firma ile ön görüşme yaptınız ve teklif vereceksiniz, bu vereceğiniz teklif ise güzel rakamlarda ve sizi ihya edecek seviyede olsun. Sizden teklifinizi e-posta aracılığı ile göndermenizi istediler ve sizde teklifi hazırladınız.

Hemen e-posta hesabınıza giriyorsunuz ve teklif isteyen firmaya mail göndereceksiniz ama sizin mail uzantınız Hotmail, Gmail gibi ücretsiz alınan e-posta uzantısıdır. Üzülerek söylemek gerekirse teklifinizi atsanız da fazla bir saygınlığınızın olmayacağını belirtmek isterim. Aslında şirket maili açmak çok kolay ama sizin işleriniz yoğun olduğundan (!) bir türlü açamıyorsunuz.

Şirket Mail Hesabı

Şirket maili açabilmek için alan adı ve web sunucusuna ihtiyacınız vardır. Alan adı firmaniz.com, web sunucusu ise alan adınızın bilgilerinin ve dosyalarının saklanacağı ve kullanıcılara gösterilen yerdir. Alan adı fiyatları ortalama 25 ₺ ile 50₺ arasında değişmektedir. Web sunucu fiyatları ise 50₺ ile 100₺ arasında değişmektedir. Yani ortalama 100 ₺ ile şirketinizin web sitesini açabilir ve mail hesabını oluşturabilirsiniz. Bu belirttiğim fiyatlar yıllık olaraktır.

Alan adınızı seçerken firmanızın ismi olmasına ve şirketinizi en iyi şekilde temsil etmesine özen gösteriniz. Alan adı ve web sunucunuzu aldınız ve hemen sunucu panelinize girerek e-posta ayarlarına giriyorsunuz. Burada sizden genel olarak istenilen bir kullanıcı adı, şifre ve depolama alanı ne kadar olacağını seçmeniz istenmektedir. Kullanıcı adı bölümüne, şirketinizin hangi departmanına mail adresi açıyorsanız onu yazınız. Örneğin; satis@firmaniz.com ya da teklif@firmaniz.com gibi sonrasında şifrenizi oluşturun ve depolama alanınızın kaç MB olacağını seçtikten sonra mail hesabınız kurulmuş olacaktır.

Artık Outlook ya da web mail üzerinden mail hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Size tavsiyemiz çok acil olmadıkça web mail hizmetini kullanmamanız. E-posta hesabı anlattığımız kadar kolay, takıldığınız herhangi bir konu olursa sayfanın altında bulunan yorum bölümünden bize yazmayı unutmayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu