Snapchat Hesabı Nasıl Açılır?

Snapchat uygulaması günümüzde popüler uygulamalar arasında yerini almıştır. Türkiye’de ve dünya’da ciddi bir erkek ve kadın kullanıcı portföyü oluşturmuştur. Snapchat uygulamasını, yapılan araştırmalar neticesinde özellikle kadın kullanıcıların daha çok kullandığı gözlemlenmiştir. Bu popüler uygulamayı Facebook kendi önüne geçmemesi için 3 milyar dolar teklif ederek satın almak istemiştir fakat Snapchat uygulaması yetkilileri, daha çok kullanıcıya ulaşma hedefleri olduğu için teklifi reddettiği düşünülmektedir.

Snapchat uygulaması, kullanıcıların video, fotoğraf çekebildikleri, çektikleri görüntülerin üzerine not yazabildikleri ve tüm çektikleri görüntüleri belli bir süreliğine paylaşabildikleri (1-10 sn. arası) bir sosyal anlık mesajlaşma platformudur. En önemli özelliklerinden birisi ise, sizin arkadaşınıza gönderdiğiniz mesajı belli bir süreliğine görme imkanı sağlamaktadır. Gönderdiğiniz mesajı arkadaşınızın kaç saniye görebileceğini siz belirliyebiliyorsunuz. Snapchat uygulamasını kullanabilmek için diğer sosyal medyalarda da olduğu gibi bir hesap oluşturmamız gerekmektedir.

Snapchat Uygulaması İndirme

Snapchat uygulamasını akıllı telefonlarınızda kullanabilmeniz ve hesap oluşturabilmeniz için telefonunuzun işletim sistemine göre Google Play yada App Store üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Snapchat Hesabı Oluşturma

Snapchat uygulmasını akıllı telefonumuza indirerek kurulumunu yapıp, açalım. Uygulamayı açtığımızda bizi “ Oturum Aç “ ve “ Kaydol “ butonları karşılıyor. Kaydol butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada adımızı ve soyadımızı gireceğimiz kutular vardır. Buraya adımızı ve soyadımızı yazıyoruz ve “ Kayıt Ol & Kabul Et “ butonuna tıklıyoruz. Ardından doğum tarihimizi alttan seçiyoruz yada yukarıdaki kutucuğa doğum taihimizi yazarak devam diyoruz. Devam ettiğimizde kullanıcı adı belirlememizi istiyecektir. İstediğimiz bir kullanıcı adı yazarak devam diyoruz. Kullanıcı adımızı da seçtikten sonra 8 karakterli şifre yazmamız istenicektir. Buraya şifremizi yazıyoruz ve ardından devam ettiğimizde e-posta adresimizi yazacağımız alana e-posta adresimizi yazıyoruz.

Artık hesap kaydımız oluşturulmak üzere devam ettiğimizde şifremizi unuttuğumuz zaman şifremizi değiştirebilmemiz için cep telefon numaramızı yazmamız gereken bir alan açılacaktır. Buraya cep telefon numarası yazabiliriz yada sağ üstte bulunan “ Geç ” butonuna basarak cep telefon numaramızı yazmadan devam edebiliriz. Daha sonrasında robot olmadığımızı anlamaları için bir kaç resim seçmemiz istenecektir. Buradan istenen resimleri seçerek devam ediyoruz ve Snapchat hesabımız oluşturulmuş oluyor.

Yorumlar

 1. Enejanka avatarı Enejanka dedi ki:

  Bende açamıyorum lütfen şifre gonderin

 2. Merjen avatarı Merjen dedi ki:

  peki 8 karakterli sifreyi kabul etmezse ne olur? bunu soyleyebilirmisiniz lutfenn !!! CABUKK

  1. Kunduz avatarı Kunduz dedi ki:

   Snapcat hesap acamıyorum lutfen yardım edin