Bepanthen Ampul Saçlar Üzerinde Nasıl Kullanılır? İşin Uzmanından Tavsiyeler

Bepanthen ampul pek bilinmeyen ancak saç tedavisinde sıkça kullanılan araçlardan biridir. Daha güçlü, hızlı uzayan ve dökülmeyen saçlar için saç maskesi tarifi…

Saçlarımız günlük hayatta gerek yön gerek başka uygulamalar ile sürekli yıpranır. Benim saçlarım da günlük koşuşturmaca içerisinde kimi zaman şekillendirme araçları kimi zaman da hava şartları gibi nedenler ile zayıflamış ve dökülmeye başlamıştı. Birçokları tarafından günlük hayatın saçlar üzerindeki etkilerine bir çözüm bulmak için sürekli yeni yollar aranıyor. Öncelikli olarak yıpranmış ve yorgun düşmüş saçların daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilmeleri için düzenli bakıma ihtiyaçları olduğu kabul edilmeli.  Ben de saçlarıma ihtiyaç duyduğu bakımı Bepanthen ampul ile sağladım. Bu ampuller bir çeşit vitamin ilacı olarak biliniyor. Ampulleri edinmek için reçeteli olarak eczaneden alabilirsiniz. Saç bakımımda Bepanthen ampul nasıl kullandığımı, faydaları ve zararlarını yazının devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bepanthen Ampul Nedir? Ne İşe Yarar?

Bepanthen ampul temelde yaraların iyileştirilmesinde kullanılıyor. Doktorlar tarafından reçeteli olarak bronşit ya da larenjit gibi rahatsızlıklarda hastalara verilmekte. Bu ampullerin gerçek anlamda işe yaradığı bir başka yer de saç bakımıdır. Ampuller doğrudan saça uygulanmıyor ancak doğru karışımlar ile düzenli olarak saça uygulandığında saç dökülmesi ve deri problemlerinin sonunu getirebilecek kadar güçlü bir forma sahip. Başlarda reçeteli olarak satılan bir vitaminin saç dökülmesi sorunumu nasıl gidereceğini düşünürken pek umutlu olmasam da sonuçlar beni bir hayli şaşırttı. Sonralarında doktorlar tarafından zaman zaman da saç sorunlarının çözümünde Bepanthen ampul kullanımının tavsiye edildiğini öğrendim.

İlginizi Çekebilir! Papatya Suyu ile Saç Nasıl Açılır?

Bepanthen Ampul Nasıl Kullanılır?

Bepanthen ampul saçlarımda kullanırken doğrudan uygulama gerçekleştirmedim. Bir karışım oluşturarak ampuller içerisinde bulunan sıvının seyreltilmesi gerekiyor. Doktorlar tarafından da başka yaralar için uygulanırken ampuller ile karışımlar uygulanmakta. Bu nedenle ücutta ortaya çıkan yaraların tedavisinde doktor tavsiyesi olmadan kullanmamak gerekir. Ben zarar görmüş ve yorgun düşmüş saçlarımda Bepanthen ampul kullanırken saçlarım için yararlı başka yağlar ile karışım oluşturarak kullanmayı tercih ediyorum. Böylece saçlarımın çok daha güçlü ve sağlıklı göründüğüne kendi gözlerimle şahit oldum. Haftada bir kez uyguladığınızda yaklaşık 3 hafta gibi bir süre sonunda uygulamanın gözle görülür farkları ortaya çıkıyor. İlk kullanımdan itibaren tatmin etmeye başladığını da söylemek gerekir. Saçlarımda iyileşme görmeye başladıktan sonra uygulama sürecini iki haftada bir olarak değiştirdim. 3 ayın sonunda saçlarımın çok daha sağlıklı olduğunu gördükten sonra şampuanıma katarak kullanmaya başladım. Ancak mutlaka uygulamaya devam ediyorum. Çünkü saçlarım her gün çevre şartlarından etkilenerek zarar görüyor. Ampullerin en büyük dezavantajı ise yanlış kullanımın beraberinde ciddi sonuçlar ortaya çıkarabilecek olması. Özellikle Bepanthen ampul saçta kullanırken yanlış oranda uygulama yapılması saç derisinin kaşınarak pul pul dökülmesine neden olabiliyor. Bu tarz yan etkiler ortaya çıkarsa mutlaka saçlarınızı ılık su ile yıkadıktan sonra doktora görünün.

İlginizi Çekebilir!  Saç Bakımı Hakkında Doğru Sanılan Yanlışlar

Bepanthen Ampul Saç Maskesi Tarifi

Bepanthen ampul saç maskesi tarifimden elde ettiğim karışımı saç diplerime ve saçlarıma uyguluyorum. Sonrasında 1 saat kadar bekliyorum ve süreç sonunda durulama yaparak işlemi sonlandırıyorum. Hassas ve yıpranmış olan saçlarıma ilk zamanlarda haftada bir uygulama yaparak saçlarımı toparladım. Hatta saçlarımdaki aşırı dökülmenin de azaldığını söyleyebilirim. Bu nedenle Bepanthen ampul saçlarım için tam bir kurtarıcı oldu denebilir. İşte Bepanthen ampul saç maskesi tarifim;

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı,
  • 1 adet ampul evigen,
  • 1 adet ampul Bepanthen.

Sadece bu üç malzeme ile oluşturduğum karışımı saç diplerime masaj yaparak uyguladıktan sonra 1 saat kadar bekledim. Saçlarımı durularken mutlaka ılık su ile durulama yapıyorum. Ilık su saç diplerinizin dinlenmesine olanak tanır. Bu nedenle de normal duş alırken dahi saç derisini rahatlatmak için ılık su ile duş alabilirsiniz.

Bepanthen ampullerin başka bir uygulanma yolu da doğrudan şampuana katılması. Saçlarımın eski sağlıklı haline dönmesi ile birlikte 550 ml şampuanımın içerisine 3 ampul Bepanthen ekleyerek şampuanımın içerisinde kullanmaya başladım. Eczanelerde reçete ile satılması nedeniyle temin etmesi zor olabilir fakat sonuçlar gerçekten tatmin edici oluyor. Yıllarca boyalı olan saçlarım boyaya rağmen çok daha canlı ve sağlıklı görünmeye başladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.