Nasıl Yapılır?

Steam Nedir? Steam Hesabı Nasıl Açılır?

Steam, Half Life, Counter Strike oyunlarının sahibi Valve şirketi tarafından tasarlanan oyunları bizlere daha kolay ulaştırabilmek ve korsan oyun oynanma erişimini engellemek adına geliştirdiği ve geliştirmeye devam ettiği bir programdır. Steam hesabı, bizlere binlerce oyunu tek bir platformdan oynama imkânı vermektedir. Steam hesabı üzerinden şuan on binden fazla ücretli ve ücretsiz oyunlara erişim imkânınız vardır. Bu oyunları bilgisayarınıza indirmeden size özel platform üzerinde bulunan kütüphaneden yararlanarak, saklayabilirsiniz. Steam, aracı bir program seviyesinden çıkarak şuan itibari ile oyun için sanal market haline gelmiştir.

Steam Hesabı

Steam hesabı oluşturmak için ilk olarak internet tarayıcımız açıyoruz ve bu http://store.steampowered.com linke tıklayarak steam internet sitesine giriyoruz. Sonrasında sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “ Giriş “ yazısına tıkıyoruz. Tıkladığımızda oturum açabileceğimiz ve yeni kayıt oluşturabileceğimiz bir alan karşımıza çıkacaktır. Burada sağ tarafta bulunan “ Stream’e Katıl “ butonuna tıklıyoruz. Karşımıza steam hesabı kayıt formu gelecektir.

Bu sayfada ilk kutucuğa steam hesabı için bir kullanıcı adı yazmalısınız. Kullanıcı adını yazdıktan sonra sağda bulunan “ kullanılabilirliğini kontrol et “ yazısına tıklayın. Çünkü kullanıcı adı başka biri tarafından alınmışsa kayıt formu hata verecektir. Sonrasında 8 karakterli şifre girmeniz isteniyor. Şifrenizi oluştururken güçlü olmasına dikkat edin aksi halde hesabınızın çalınma ihtimali yüksek olmaktadır. Özelliklede marketten fazla ürün aldıysanız hesabınızı çalmak isteyen çok olacaktır. Şifreyi de yazdıktan sonra altında bulunan kutucuğa aynı şifremizi tekrardan yazıyoruz. Sonrasında E-posta adresi yazan kutucuğa e-posta adresimiz yazıyoruz. Doğru e-posta adresi girmeniz gerekmektedir. Çünkü şifreniz çalındığında ya da şifrenizi unuttuğunuzda yazdığınız e-posta adresinize gelen bağlantı sayesinde şifrenizi değiştirebileceksiniz.

Devamında resimde bulunan karakterleri kutucuğa yazmamız istenmektedir. Bu resimdeki karakterlerin büyük küçük harf uygunluğuna dikkat ederek sayfada bulunan kutucuğa yazıyoruz. Resimdeki karakterli anlamadıysanız sağda bulunan “ yenile “ yazısına basarak resimdeki karakterleri yenileyebilirsiniz. En son olarak 13 yaş veya üzeri olduğunuzu ve Valve gizlilik sözleşmesini kabul etmeniz gerekmektedir. Bunun için içi boş olan kutucuğa bir kere tıklayarak tik atıyoruz ve Devam et butonuna tıklayarak steam hesabımızı oluşturmuş oluyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu