Nasıl Yapılır?

WhatsApp Web Nasıl Açılır?

Whatsapp, akıllı telefonlar için günümüzde vazgeçilemeyen bir mesajlaşma uygulaması haline gelmiştir. Belki de şu şekil de tanımlasak daha yerinde olacaktır. Whatsapp, ülkemizde sosyal medya uygulamalarından bile daha çok kullanılmaya başlanan mesajlaşma uygulamasıdır.. Whatsapp, web uygulamasını 2015 yılının Ocak ayında tanıtmıştır. Whatsapp web’in çıkmasıyla ofiste bilgisayar başında çalışırken bile bir yandan gelen mesajları kontrol etmenize ve cevap vermenize olanak sağlamaktadır. Peki bu devrim niteliğindeki Whatsapp web nasıl açılır? Yapmamız gerekenler ilk olarak uygulamayı indirmek.

Whatsapp Uygulaması Nasıl Yüklenir?

Whatsappı kullanıdğınız akıllı telefonun işletim sistemine göre (İos yada Android) Google Play ve App Store’den indirebiliriz. İndirdikten sonra uygulamayı açarak telefon numaramızı giriyoruz ve numaramıza gelen onay mesajında bulunan kodu uygulamaya girerek whatsappı açmış oluyor.

Whatsapp Web Nasıl Açılır?

Whatsapp web’i açmak için ilk önce web.whatsapp.com adresini internet tarayıcımıza yazarak sayfaya giriş yapıyoruz. Karşımıza resimde ki sayfa açılıyor. Sonrasında telefonumuza yüklü olan Whatsapp uygulamasını açıyoruz. Uygulamanın üst sağ köşesinde bulunan alt alta üç noktaya tıklıyoruz ve küçük bir menü açılıyor. Burada Whatsapp Web yazısının üstüne tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra kameramız açılıyor ve sonrasında internet tarayıcımızda açtığımız sayfada bulunan Qr kodu telefonumuzun açılan kamerası yardımıyla telefonumuza okutuyoruz ve bu işlem sonucunda artık Whatsapp uygulamamızdaki mesajlar karşımıza çıkmış oluyor. Whatsapp webi kullanırken telefonumuzun şarjının ve internete bağlı olduğuna dikkat edelim aksi takdirde whatsapp webi kullanamayacaksınız.

Whatsapp Web ile Durumları Görün

Yakın zamanda sosyal medya uygulamalarında da bulunan durum paylaşma olanağını bize sunan whatsapp bunu web üzerinden görmemize de bize olanak sağlıyor. Yapmamız gereken whatsapp web sayfasının üst kısmında profil resmimizin yanındaki kesik daireye tıklayarak arkadaşlarınızın paylaştığı güncel durumları görebiliyorsunuz. Fakat Whatsapp web bize sayfa üzerinden durum paylaşmamıza izin vermiyor. Whatsapp’ın yakın zamanda durum paylaşma özelliğini de web üzerinde açması bekleniyor.

Whatsapp Web ile Bildirimleri Sesli Duyun

Bildirim sesini duyabilmeniz için sayfanın sağ üst köşesinde bulunan alt alta bulanan üç noktaya tıklıyoruz ve buradaki ayarlara yazısına da tıklıyoruz. Açılan sayfada bildirimler sekmesine tıklayarak bildirim seslerini açabilir yada kapatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu