Ziraat Bankası Çiftçiye Alışılmışın Dışında Kredi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 3. Türkiye Tarım Orman Şurasında yapılan açıklama ile Ziraat Bankası’nın Alışılmışın dışında çiftçilere kredi vereceği ve yeni destek paketlerinin hazırlanacağını beyan etti.

2020 Yılı içinde uygulanmaya başlanacak olan bu alışılmışın dışında olan kredi destekleri nedir nasıl olacak şimdi konu hakkında kısa bir izahat yapalım.

Bilindiği üzere çiftçiye en büyük desteği her zaman Ziraat Bankası yapmıştır her türlü hibe destek sıfır faizli gibi tüm finansmanlar ziraat bankası tarafından sağlanmaktadır. Şu an üzerinde çalışılan model al parayı şu şu şartta geri ödeme modeli dışında yeni finansman destekleri hayata geçirilecektir.

Önümüzde günlerce ayrıntıları ortaya çıkacak olan finansman ve destekler üzerinde banka tarafından çalışmalara başlanmış olup duyurular en kısa sürede yapılacaktır. Yine sağlıklı ve sürdürülebilir üretim ağı sistemi kurulması halinde geri ödemesiz yada sıfır faizle desteklenecektir.

Satır aralarından sızan bilgileri göre Banka ile çiftçi arasından bir tür ortaklık tarzı destekleme planlaması yapılmaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada;

“Dün akşam Ziraat Bankası genel müdürümüzle de etraflıca görüştüm bu görüşmeden sonra inşallah Ziraat Bankamızda çiftçilerimizle çok daha etraflıca geniş kapsamlı kredi de bugüne kadar alışılmışın dışında bir dayanışmayı inşallah sürdürecektir. Belki de sizlerle ortaklığa girecek bu tür adımları atacak biz artık istiyoruz ki hayvan ithali yapmayalım. Bu konuda atılmış çok ciddi adımlarımız var. İnşallah Anadolu bu anlamda görevini yerine getirecek” şeklinde açıklama yapılmıştır.

Finansman ve destekler hakkında kesin haber çıktığından sizi buradan yine ayrıntılı şekilde bilgilendireceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell