100 Bin TL Faizsiz Kredi Sürprizi

Hayvancılık ve tarım alanındaki faaliyetleri artırma çabaları boş çıkmıyor. Devletin bankalar işbirliği ile yürüttüğü teşviklerden yararlanıp kırsala yerleşen ve hem hayvancılık hem de tarıma yönelen neredeyse 20 bin genç çiftçimiz bulunuyor. Üstelik devlet bu girişimci ruhu da arkasına alarak tarım alanında daha önce de faaliyet gösteren özel ve tüzel kişilere de destek vermeye başladı.

Bu destek sayesinde tarım ve hayvancılık alanında daha sıkı ve emin adımlar ile yürüyen çiftçilerimiz devlet ekonomisi açısından da kendilerine önemli bir yer edinmeyi başardı. Bu yıl da devam eden teşviklerin arasına Ziraat Bankası’ndan 100 bin ti faizsiz tarım ve hayvancılık kredisi eklendi. 100 bin TL faizsiz kredi sürprizi haberi şimdiden hayvancılık ve tarım ile uğraşanları heyecanlandırdı.

Kredi Ziraat Bankası’ndan Sağlanacak

100 bin TL faizsiz kredi sürprizi tarım ve hayvancılık alanında işlerini büyütmek isteyenlere ilaç gibi gelecek. Koyun, keçi, inek, manda gibi süt hayvanları ya da tarımsal faaliyetlerde bulunan çiftçiler bu krediler sayesinde daha kapsamlı çalışabilecek ve ülke ekonomisine destek verebilecek.

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın köye dönüşü teşvik ettiği bu krediler şimdiden başvuru almaya başladı bile. Bu kredilerde de diğer teşvik kredilerindeki gibi öncelikle genç yatırımcılar desteklenecek. Yani şehirden kırsala yerleşmiş ve tarım ya da hayvancılık yaparak geçimini sağlamak isteyenler sıkça bu teşviklerden yararlandırılacak. Elbette diğer tüm teşvik kredilerindeki gibi bu üründe de kredi notunun yüksek olması beklenenler arasında.

Faiz İndirimler Teşvik Kredileri

Tarım ve hayvancılık alanında verilen 100 bin TL faizsiz kredi sürprizi tüm ürünler için 0 faizli değil. Belli bir faiz üzerinden hesaplanan ancak faiz indirimi sayesinde krediyi çekecek kişiyi zorlamayan krediler de söz konusu. İşte bunlardan bazıları,

  • Seracılık alanında verilen 100 bin TL kredi için yüzde 75 faiz indirimi,
  • Üretimi yaygın yapılan bitkisel tarımda yarı yarıya faiz indirimi,
  • Süs bitkilerinin üretimi için çekilen kredilerde yüzde 50 faiz indirimi,
  • Traktör kredisi için 75 bin TL’ye kadar yüzde 50, 75 bin TL’nin üstü için yüzde 25 faiz indirimi uygulanacak.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell