Nedir?

En İyi Dekorasyon Önerileri

En iyi dekorasyon önerileri, yaşam alanlarını çok daha şık ve güzel bir hale getirmek için verilen önerilerdir. Birçok dekorasyon uzmanı tarafından verilen farklı öneriler bulunmakta. Ancak bu önerilerin yaşam alanlarınıza ne kadar uyumlu olduğuna siz karar verebilirsiniz. Bu noktada dekorasyon önerilerinizi yaşam alanlarınıza uyarlayarak çok daha tarz dekorlara ulaşabilirsiniz.  İşte en iyi dekorasyon önerileri.

Dekorasyon söz konusu olduğu zaman alanda bulunan her küçük detay büyük önem taşır. Bu yüzden dekore ettiğiniz alanları en ince detaylarına kadar ele almanız gerekir. Kimi zaman bir elektrik düğmesi kimi zaman da bir çekmece kulpu bütün dekorasyonunuzun havasını bozabilir. Dekorasyonun temasına uygun ve doğru seçilmiş eşyalar, dekorasyonun tamamlayıcısı olabilmektedir. Peki yaşam alanlarını dekore ederken nelere dikkat edilmelidir?

  1. Hem Şık Hem Sade: Minimalizm Rüzgarı

Minimalizm, şıklık ile sadeliği birleştiren ve özellikle 2019 yılının sonlarından itibaren dünya genelinde ilgi duyulmaya başlanan alanlardan biridir. Söz konusu dekorasyon olduğunda minimalist tasarımlar ile az eşya çok yaşam alanı prensibini uygulayabilirsiniz. Şıklık ile sadeliğin bir araya geldiği minimal tasarımlarda eşya kalabalığından ve yorucu renklerden uzak durmanız gerekli. Mobilya tercihi yaparken de olabildiğince fonksiyonlu ve az yer kaplayan eşyalara yönelmenizde fayda var. Minimalizm 2020 yılında çok ses getiren dekorasyon tarzları arasında yer alıyor. Minimal tasarımlar ile yaşam alanlarına çok daha farklı bir hava katabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir! Minimal Tasarımların Püf Noktaları

  • Renklerin Gücünü Hafife Almayın

Renklerin gücü, hafife alınamayacak kadar önem taşıyan hususlardan biri. Bir duvarın rengi yaşam alanının havasını toptan değiştirebilir. Ya da bir mobilyanın rengi, alanı boğabilir veya nefes aldırabilir. Aynı şekilde tasarımlarınızda hangi tarzı kullanırsanız kullanın eşyaların ve dekor öğelerinin renklerini iyi seçmeniz gerekir. Renklerin sadece eşyalar ile uyumlu olması yeterli olmaz. Bununla birlikte renkler birbiri arasında da bir uyum ve düzene sahip olmalıdır.

Dekorasyon söz konusu olduğunda üzerinde durmanız gereken önemli noktalardan biri de renkler. Birçok dekorasyon tarzının kendine özgü renkleri bulunur. Örneğin yukarıda bahsi geçen minimal tasarımların renkleri daha çok açık ve ferah renklerdir. Bununla birlikte zıt renklerden uzak durulan dekorasyon tarzında daha çok beyaz, gri tarzı hafife ve açık renkler tercih edilir. Renkleri doğru kullanarak yaşam alanlarınızı istediğiniz görünüme çok daha fazla yaklaştırmanız mümkün.

İlginizi Çekebilir! Dekorasyon Yaparken En Çok Kullanılan Dekorasyon Öğeleri

  • Bitkilerden Faydalanın

Birçok kişi yaşam alanlarını dekore ederken daha ferah ve yaşanılası bir ortam oluşturmaya çalışır. Bu ortamı oluşturmak için kullanabileceğiniz harika dekor öğeleri var. Bunlardan biri de bitkiler. Yeşil ya da rengarenk bitkiler son zamanlarda bir hayli popüler. Sadece balkon ve salonlarda değil mutfaklarda bile yer almaya başlayan bitkiler sayesinde yaşam alanlarınıza kelimenin tam anlamı ile nefes aldırabilirsiniz. Üstelik bitkilerin şekillerinden boyutlarına kadar seçim tamamen size kalmış. Tek ihtiyacınız olan uygun bir köşe. Yaşam alanlarına renk katmak için ideal bir seçim olabilir.

  • Geometrik Desenler ile Şıklığı Yakalayın

Geometrik desenler yaşam alanlarını daha şık ve lüks göstermek için kullanılan dekorasyon öğelerinden bazılarıdır. Bu desenleri kimi zaman halılarda kimi zaman koltuklarda, lambalarda hatta elektrik düğmelerinde bile kullananlar var. Böylece geometrik desenlerin ortama katacağı asimetrik havadan faydalanabilir ve dekorasyonunuzu çok daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Özellikle daha çok yumuşak hatlara sahip eşyalar ile geometrik desenler harika uyumlar çıkarabilmekte. Ancak eşyalarınız sert hatlara sahipse geometrik desenleri kullanırken çok daha fazla dikkatli olmanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu