Yapı Kredi Bankası Worldpuan Kullanılan İnternet Siteleri

Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilerine sunulan World Card, ülkemizde en fazla kullanılan kredi kartlarından birisidir. Ülke çapında 200 binden fazla üye iş yerinin olması ve müşterilerine çok fazla avantajlar sunması, bunun en önemli nedenlerinden birisidir. Bu avantajlardan birisi de yapılan alışverişlerden kazanılan Worldpuandır. Bilindiği gibi kazanına bu Worldpuanlar mağazalar ve marketlerde kullanılabilir. Peki, bu puanları internet üzerinden de kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Bu yazımızda sizlere Yapı Kredi Bankası Worldpuan kullanılan internet siteleri hakkında bilgi vereceğiz.

Yapı Kredi Bankası Worldpuan Nasıl Kullanılır?

Yaptığınız alışverişlerden farklı oranlarda Worldpuan kazanırsınız ve bunlar, kredi kartınızda birikmeye başlar. Bunların 1 yıl içinde kullanılması, yapılan düzenleme sonrasında zorunlu oldu. Ayrıca bazı kampanyalar üzerinden kazanılan puanların 30 ve 15 gün içinde harcanması gibi zorunluluklar da var.

Kazanılan her 2 Worldpuan 1 kuruşa karşılık gelir. 200 puan topladığınızda 1 TL’niz olur. Bunları kullanmak için market ya da mağazadaki görevliye puan kullanmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Görevli ödemenizi, POS cihazı ile puanlarınızda tahsil eder. İnternet sitelerindeki alışverişlerde puan kullanmak istediğinizde ise menüleri kullanmanız gerekir. Buradan puanla ödeme seçeneğini tercih etmeniz ve gerekli adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Yapı Kredi Bankası Worldpuan kullanırken, ödemenin tamamını puan ile yapma gibi bir zorunluluk yoktur. Örneğin; 57 TL’lik bir alışveriş yaptınız ve kartınızda da 12 TL’lik puan var. Ödemenizin 12 TL’sini puanla, geri kalan kısmını ise normal bir şekilde ödeyerek, alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Fakat bazı internet siteleri, ödenecek tutar kadar puan kullanılmasını zorunlu tutabilmektedir. Bundan dolayı uygulama bazında siteler arasında ciddi farklılıklar olabileceği unutulmamalıdır.

Yapı Kredi Bankası Worldpuan Kullanılan İnternet Siteleri

Günümüzdeki alışverişlerin önemli bir kısmı internet üzerinden yapılmaktadır. Bundan dolayı da bu alanda puan kullanımı, büyük avantajlar sağlar. Yapı Kredi Bankası ile anlaşmalı olan internet siteleri, puan kullanımına izin vermektedir. Söz konusu siteler şunlardır:

  • teknosa.com
  • gittigidiyor.com
  • sanalmarket.com.tr
  • 724tikla.com

Buradaki sitelerden yaptığınız alışverişin ödemesinin tamamını veya bir kısmını puan ile yapabilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki, buradaki siteler ile banka arasındaki anlaşma devam ettiği sürece, puan ile ödeme yapılabilir. Yapı Kredi Bankası’nın farklı sitelerle anlaşması durumunda, bu liste daha uzayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.