Su Faturası Nasıl Ödenir?

su faturası ödeme kanalları nelerdir? Su faturası ödemek için kullanılabilecek en kolay yol nedir? Merak edilenlerin hepsi “Su faturası nasıl ödenir?” adlı yazımızda.

Su hizmeti hepimizin düzenli olarak aldığı hizmetlerden biridir. İster ev olsun ister iş yeri her türlü yaşam alanında mutlak olarak kullanılan su hizmetinin faturaları da aylık olarak ödenir. Ancak hala bazı yerlerde kartlı su sistemi kullanımı mevcuttur. Günümüzde çoğu yerde aylık olarak faturalandırılan su hizmeti alımı mevcutken bazı yerlerde hala kartlı sistem kullanılmakta. Kartlı sistem kullanan kişi ya da kuruluşların su faturası ödemesi gerekmez. Ellerinde bulunan kartın içerisine belli noktalardan su yükleyerek saatlerine aktarmaları gerekir. Yani sistem önce öde sonra al tarzındadır.

Birçok kişinin aktif olarak kullandığı faturalandırma yöntemi için ise su faturası ödeme kanalları araştırılmaktadır. Su faturanızı ödemek için birçok farklı yol mevcuttur. İster evinizde oturarak ister PTT şubeleri aracılığı ile su faturanızı ödemeniz mümkündür. Peki su faturası ödeme kanalları nelerdir? Su faturası ödemek için kullanılabilecek en kolay yol nedir? Merak edilenlerin hepsi “Su faturası nasıl ödenir?” adlı yazımızda.

PTT Şubeleri Aracılığı ile Su Faturası Ödeme

PTT şubeleri aracılığı ile su faturası ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Su faturası ödemeden önce faturanızı yanınıza almalı ya da abone numaranızı halihazırda biliyor olmanız gerekir. Bulunduğunuz konuma en yakın PTT şubesine ulaştıktan sonra su faturası ödemek istediğinizi söyleyerek abone numaranızı söylemeniz ya da direkt olarak faturanızı göstermeniz yeterli olacaktır. Su faturası ödeme işlemleri için PTT veznelerinden faydalanabilirsiniz. Böylece aylık olarak su faturalarınızı düzenli bir şekilde ödeyebilir, makbuzunuzu alabilirsiniz.

Mobil Bankacılık ile Su Faturası Ödeme

Su faturası ödeme mobil bankacılık ile de gerçekleştirilebilen bir hizmettir. Mobil bankacılık ülkemizde hizmet veren tüm bankaların sağladıkları bir hizmettir. İhtiyacınız olan tüm hizmetleri gerçekleştirebildiğiniz mobil bankacılık hizmetleri ile kolayca birçok ödemenizi yapmanız mümkündür.

Su faturası ödeme işlemleri için de eğer mobil bankacılık kullanmıyorsanız öncelikle hizmet aldığınız bankanın mobil bankacılık uygulamasını uygulama marketlerden indirmelisiniz. Akabinde uygulamayı açtıktan sonra fatura ödeme portalını bulmalı ve ödemek istediğiniz fatura cinsini seçmelisiniz. Su faturası kanalını bulduktan sonra hangi sağlayıcı tarafından su hizmeti aldığınızı işaretlemelisiniz. Eğer halihazırda su hizmeti aldığınız sağlayıcıyı bilmiyorsanız faturanızın üst sağ ya da üst sol kısımlarında bulunan logoya bakmanız yeterli olacaktır. Orada yer alan ismi işaretledikten sonra abone numaranızı girmeli ve akabinde fatura ödeme işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

Mobil bankacılık aracılığı ile su faturası ödemek için var olan banka hesabınızda en az faturanızı ödeyecek miktarda para bulunması gerekir.

İlginiz Çekebilir! Doğalgaz faturası nasıl ödenir?

Çağrı Merkezi Aracılığı ile Su Faturası Ödeme

Çağrı merkezi aracılığı ile su faturası ödeme işlemleri biraz daha dolaylı bir yol olsa da kullanılabilmektedir. Su faturası ödemek için hizmet aldığınız bankanın çağrı merkezi numarasını arayın. Eğer çağrı merkezi numarasını bilmiyorsanız banka ya da kredi kartınızın üzerinde bulunan çağrı merkezi numarasını da arayabilirsiniz. Daha sonra müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra su faturası ödemek istediğinizi dile getirerek abone numaranız ve su hizmeti sağlayıcınız bilgisi ile su faturalarınızı ödemeniz mümkündür. Her bankanın çağrı merkezi bu hizmeti sağlamasa da birçok bankanın fatura ödeme konularında müşterilerine yardımcı oldukları bilinmektedir.

Su Sağlayıcı Firmanın Web Sitesi Üzerinden Su Faturası Ödeme

Su sağlayıcı firmanın web sitesi üzerinden de su faturası ödemeniz mümkündür. Su sağlayıcınızı öğrenmek için aylık olarak gelen faturanızı kontrol edebilir ya da e-devlet üzerinden sorgulama yaparak da su sağlayıcı firmanızın adını öğrenebilirsiniz. Akabinde su faturanızı ödemek için su sağlayıcı firmanın web sitesine girdikten sonra doğrudan online işlemler aracılığı ile su faturalarınızı ödeyebilir ya da müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Su sağlayıcı firmanın müşteri hizmetleri numarasına web sitesi üzerinden ulaşmanız mümkündür. Böylece şirketin müşteri hizmetleri aracılığı ile de su faturanızı ödemeniz mümkündür.

İlginizi Çekebilir! Elektrik faturası nasıl ödenir?  

İnternet Bankacılığı Üzerinden Su Faturası Ödeme

Su faturası ödemenin bir başka yolu da internet bankacılığı kullanmaktır. Online olarak hizmet veren internet bankacılığı sayesinde su faturalarını çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde ödeyebilirsiniz. Müşterisi bulunduğunuz bankanın internet bankacılığı sitesine girdikten sonra yapmanız gereken ilk adım müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yapmaktır. Giriş yaptıktan sonra online bankacılık işlem menüsü üzerinde bulunan fatura ödeme kısmına girerek yukarıda mobil bankacılık ise su faturası ödeme bölümünde anlatılan adımları yapmanız gerekir. Bu işlemi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Son zamanlarda insanların en sık tercih ettikleri su faturası ödeme yöntemleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile faturaların ödenmesi işlemleridir.  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell