EVKUR İcra’ya Verir mi Ne Yapmalıyım?

Evkur alışveriş mağazalar zinciri olup senetle ve kendi finansman sistemi ile ürün satışı yapan bir mağazadır. Kişi ürün satın aldığından ev adresi kontrolü ve yine kişinin ödeme performansını kontrol etmek suretiyle uygun gördüğü müşterilere ürünü senet karşılığı taksitle satışını yapmaktadır.

özellikle kredi kartı talep etmediği için yüksek meblağ olan Beyaz eşya elektronik eşya mobilya gibi ürünleri ödenebilir taksitle müşterilerine sunmaktadır. Bu durum kredi kartı olmayan bankalardan kredi çekme olanağı olmayan kişiler için mantıklı görünmektedir.

Ürün alındığında taksitler ödenmediği zaman doğal olarak EVKUR alacağının taksili için hukuki yollara başvurabilmekte ve akabinde icra işlemi başlatabilmektedir. İmzalamış olduğunuz satış sözleşmesi aynı zamanda senet hükmünde olmakta ve hukuk önünde alacağın kanıtı olarak geçerli olmaktadır.

Evkur Kaç Taksit Ödemezsem İcraya Düşer

Evkur Finansman ile alınan ürünler hukuk önünde bankacılık kanunlarına tabii olmaktadır, bu nedenle 3 taksit ödenmemesi halinde icra konu edilebilir Yine senetle yapılan satışlar daha doğrusu senet tanzim edilmek sureyle yapılan satışlar ise taksit son ödeme tarihi itibarı ile icraya verilebilir ancak kurumlar genelde 2. taksit ödenmeme duurmundan sonra işleme almaktadır.

Yine bir borcun taksitlerinin aksaması durumunda alacak muacceliyet kazanacağından kurum sonraki taksitler ile birlikte borcun tamamını tahsile gitmektedir. Bu durum hukuk içerisinde karşılığı bulunmaktadır. Ancak muacceliyet kazanması için evkur’un size mutlaka bir ihbarname gönderecektir.

Evkur Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Normal şartlar altında taksitler ödenmediği zaman hukuk birimi hakkınızda yasal işlem başlatır ve sonucu icraya kadar gidebilmektedir. özellikle 3. taksitin ödenmemesi ile başlayan süreç esnasından yeniden yapılandırma talep edebilirsiniz bunun için evkur müşteri hizmetlerini aramanız ve ödeyeceğinize dair ikna etmeniz gerekecektir. Yeniden yapılandırma mevcut borcunuzun toplamı üzerinden yeniden faiz hesaplaması yapılarak yapılacağını da unutmayınız ve yüzde yüz yapılandırma hakkınız var demekte biraz zor olacaktır.

Evkur İcraya Vermiş Ne Yapmalıyım

İş bu noktaya gelmiş ise daha doğrusu adınıza bir icra dosyası açılmış ise baya geç kalmışsınız diyebiliriz. Bu noktadan sonra avukatlık ve dosya masrafları ek ödemeler ile birlikte tüm borç üzerinden faiz ve muacceliyetten kaynaklı faiz ödemeleri ile birlikte fazlaca bir ödeme çıkacak olup bunu tek kalemde ödemenizi talep eden ısrarcı bir baskıya maruz kalacaksınız.

Burada İcra ve iflas kanunu borçluya kısmı bir esneklik sunmaktadır, daha doğrusu Yargıtay tarafından oluşturulan bir karar ile düşük meblağlı borçlarda borçluğu avukat ve dosya masraflarından kurtaran bir durum. 2020 yılı için 4500 TL altında kalan borçlara ilişkin doğrudan icraya verilmesi halinde borçlu avukatlık ve dosya masrafları bahsi ile gelen icraya itiraz edebilir. evkur icra durdurma Bunun için İcra İtiraz konulu yazımıza göz atınız.

Evkur Eve İcra Gelir mi?

Bir borç ödenmediği takdirde yasal işlem basamakları takip edilerek icra işlemi başlatılır yani cebri icra ile eve gelebilir eşyalarınız hacz edilebilir borcun karşılığı yeterli teminat ve haciz işlemi yapılmamış ise bunun önünde yasal bir engel yoktur.

Unutmayınız alacaklı tahsile ilişkin her hakkını kullanacaktır. Bu yüzden ödemlerde en fazla 2 taksit aksatın 3. taksiti mutlaka ödeyiniz aksatmayınız Ödemelerde aksama var ise e-devletten takip ediniz adınıza açılan bir icra var mı? var ise artık muhatabınız sadece avukat olacaktır. Aklınıza takılan veya sorularınızı yorum olarak iletirseniz cevaplamaya çalışırız.

Özellikle tarafınıza yapılacak olan ihbarneme sonrası icra işlemi başlayabilir ihbarname icradan önce son uyarıdır ve icra dosyasının açılması önünde ki son işlemdir. Borcunuzdan dolayı bir ihbarname gelirse ve halen borcu yada taksitinizi ödemezseniz ardına icra ödeme emri tebliğide yakında gelecek demektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.