Standart E-mail Hizmeti ile Kurumsal E-Posta Hizmeti Arasındaki Farklar

Bir hosting şirketinin sunabileceği çeşitli e-posta hizmet türleri vardır. Bu hizmetlerden herhangi birinin seçimi işletmenizin veya bireysel olarak sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Sunulan seçenekler arasında: Standart e-mail ve kurumsal e-posta hizmeti vardır.

Şimdi bu kavramları detaylıca inceleyelim.

Standart E-mail Hizmeti Nedir?

Standart e-mail hizmeti, e-posta iletilerinizin ve ilişkili dosyaların tümünün bir sunucuda depolandığı bir hizmettir. Web sitenizin alan adı ile bir e-posta aldığınızda, e-posta internet üzerinden yönlendirilir ve alıcı sunucusunda saklanır. Bu noktada, sunucu yöneticileri herhangi bir spam filtresini, yeniden yönlendirme isteklerini ve gönderenin herhangi bir kara listede olup olmadığını göz önünde bulundurarak hangi işlemin gerçekleştirileceğini (yanıtla veya yoksay) belirler.

Sunucu barındırma e-posta’sı, web sitenizin içeriğini barındıran aynı sunucu, başka bir ana bilgisayar tarafından yönetilen bir sunucu veya aynı hosting şirketi tarafından yönetilen iki farklı sunucu olabilir. Sadece e-posta hosting sağlayanlar, yalnızca e-posta hosting hizmeti sunma konusunda uzmanlaşabilir, ancak işletmeler için e-posta planlarını web hosting paketleri ile sunmak daha alışıldık bir durumdur.

Örneğin Atak Domain, klasik hosting paketlerinden herhangi birini satın alan herkese, ücretsiz standart e-mail hizmeti sunar. Ancak bu giriş seviyesi hizmet, kurumsal e-posta hizmeti ile aynı özellikleri sunmaz. Kurumsal e-posta servis planları ile gelişmiş e-posta yönetimi çözümlerine ve özelliklerine sahip olursunuz.

En Popüler E-Posta Servisleri

Kurumsal E-Posta Hizmeti Nedir?

İşletmeniz e-posta iletişimini çok fazla kullanıyorsa, ücretsiz veya standart e-posta hizmetlerini kullanmanız tavsiye edilmez. Ücretsiz ve standart e-mail paketleri, her zaman profesyonel kullanıcıların ihtiyaç duyduğu kaliteyi sağlamaz. Kurumsal e-posta hizmeti, büyük olasılıkla büyüyen bir işletmenin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacaktır.

Mümkün olan en iyi e-posta deneyimini sunmak için alan adınıza özel e-posta’nız ile prestijinizi artırmanıza olanak sağlayan Atak Domain, Kurumsal E-posta Hizmeti ile kullanıcılarına birçok avantaj sağlar. Bu avantajlardan bazıları aşağıdaki şekildedir:

1. Alan Adınıza Özel E-Posta

Gmail, Outlook gibi ücretsiz e-posta servis sağlayıcılar, işlemenizin ve sizin amatör görünmenizi sağlar. Fakat alan adınıza özel bir e-posta ile prestij kazandırabilir ve müşterilerinize güven verebilirsiniz.

2. Yüksek Boyutlu Disk Alanı

Kullanıcı başına 10 GB’a kadar e-posta alanı sunan yüksek kotalı e-posta hizmeti ile tüm iletilerinizi silmeden saklayabilir, istediğiniz her an e-posta’larınıza anında ulaşabilirsiniz. E-posta alanı için kota ihtiyaçlarınız artarsa, daha fazla e-posta alanı için kolaylıkla yükseltme yapabilirsiniz.

3. Her Yerden Erişim

“Atak Domain Kurumsal E-Posta Servisi” ile işletme e-posta’larınıza masaüstü ve mobilden dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde erişim sağlayabilir, bu sayede e-posta iletişiminizi kesintisiz bir şekilde sürdürebilirsiniz.

4. Ücretsiz Anti-Spam & Anti-Virüs

Gelişmiş “Ücretsiz Anti-Spam hizmeti ile e-posta hesabınızı istenmeyen spam e-posta’lardan kurtarabilir ve e-posta hesabınızı güvenli hale getirebilirsiniz.

5. Türkçe Yönetim Paneli

Atak Domain’in %100 Türkçe online yönetim paneli ile  kurumsal e-posta’larınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.

6. %100 Uyumlu IMAP / POP3

Outlook, Apple Mail, eM Client, Thunderbird gibi popüler e-posta programlarıyla tam uyumlu e-posta servisleri sayesinde e-posta’larınızı dilediğiniz platformda yönetebilirsiniz.

Şirket Mail Adresi Nasıl Açılır?

Kurumsal E-Posta Hizmetinin Diğer E-posta Hizmetlerinden Farkları Nelerdir?

Kurumsal e-posta hizmetinin ilk ve en önemli avantajı, işletme adınıza özel bir e-posta adresi alabilmenize izin vermesidir. Örneğin, çevrimiçi bir çiçek teslimat işletmeniz varsa, isim@isimcicekcilik.com gibi bir e-posta adresi, isimcicekcilik@gmail.com‘dan çok daha profesyonel görünür.

Kurumsal e-posta hizmetinin bir başka avantajı da güvenliktir. Kurumsal e-posta, ücretsiz e-posta hizmetlerinden daha güvenlidir. Google ve Yahoo gibi büyük sağlayıcılar, nispeten güvenli hizmetler sunarken, boyutları nedeniyle bilgisayar korsanları için daha çekici bir hedef sunar.

Bir kurumsal e-posta hizmeti kullanmak, aldığınız hizmet üzerinde size daha fazla kontrol sağlar. Ödeme yapan bir müşteri olarak, e-posta hosting şirketinizin destek personeline doğrudan erişiminiz olur, böylece herhangi bir teknik veya güvenlik sorununuz olduğunda onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal E-Posta Hizmetini Kimler Tercih Etmeli?

Rekabet avantajı elde etmek ve hedeflenen müşterilerin gözünde markanlarının profesyonel bir imajını oluşturmak isteyen işletmeler veye bireysel kullanıcılar, kurumsal bir e-posta hizmetini tercih edebilir.

Kurumsal e-posta ayrıca, e-posta’larınızın geri dönmesini veya spam klasörlerine gitmesini engeller. E-posta’larınızın spama düşmesini istemiyorsanız ve müşterilerinizle e-posta aracılığıyla kesintisiz etkileşim kurmak istiyorsanız, kurumsal e-posta hizmetini tercih edebilirsiniz.

Kurumsal e-posta hizmetlerinin aksine ücretsiz e-posta hizmetleri; çökme, önceden uyarı yapılmadan kapanma ve hatta saldırıya uğrama riski taşır. Bu, herhangi bir yedekleme olmadan gerçekleştiğinde, geri alınamayan temel iş bilgileri açısından işinize mal olabilir. Müşterilerinizden ve potansiyel müşterilerinizden gelen gizli bilgileri ve önemli e-posta’ları kaybedersiniz. Bu yüzden güvenliğiniz için kurumsal e-posta hizmeti kullanmanız gerekir. Özetle diyebiliriz ki, birçok işletme e-posta iletişimini çok sık kullanır. Ekip üyeleri, müşteriler ve satıcılar arasındaki iletişim e-posta yolu ile gerçekleşir. Büyük ölçüde e-posta’ya güveniyorsanız ve kurum içi bir sunucuya sahip olmanın zorluğu ve maliyeti olmadan güvenilir bir kurumsal e-posta hizmetleri istiyorsanız, Atak Domain Kurumsal E-posta hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.